Aşı sırası öğretmenlerde

Aşı sırası öğretmenlerde
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime başlayacak öğretmenlere bu ay içerisinde aşı yapılmasının planlandığını duyurdu.

Bakan Selçuk, düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kabine toplantısı sonrası yüz yüze eğitimle ilgili yaptığı açıklamaları ayrıntılandırdı. İkinci yarı yılın 15 Şubat’ta başlayacağını belirten Selçuk, “Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenlerimiz için Şubat ayı içerisinde aşı uygulamasının yapılması planlanmaktadır” dedi.

Bakan Selçuk, ayrıca şu bilgileri verdi:

“Köylerimizde salgının hiç olmadığı ya da düşük seyrettiği görüldüğünden çocuklarımızın eğitiminin salgına bağlı olarak daha fazla aksamaması için köy okullarımızı tüm kademelerde yüz yüze ve tam zamanlı olarak açıyoruz. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik.  1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak. 1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek. Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, Mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.”

Velinin isteğine bağlı

Yüz yüze eğitimin velinin isteğine bağlı olduğunu da belirten Selçuk, “1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımızın tüm sınıf düzeyleriyle açılması kararını aldık. İlkokul öğrencilerimiz eğitimlerine yine seyreltilmiş şekilde haftanın iki günü devam edecekler. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. Onların verimli bir şekilde sınavlara hazırlık yapmaları ve öğretmenleri ile birebir çalışmaları çok önemli. Öğrencilerimizin okullarımızda yüz yüze eğitime katılımları geçen dönemde olduğu gibi yine velilerimizin kararına bağlı olacak” dedi.

 

Gündem