Asiye Nur'un cenazesinde kadınlar isyan etti: Herkes eşini 'Seni Bergen yaparım' diye tehdit ediyor

Asiye Nur'un cenazesinde kadınlar isyan etti: Herkes eşini 'Seni Bergen yaparım' diye tehdit ediyor

Ümit Karakoyun'un katlettiği 19 yaşındaki Asiye Nur Atalay'ın cenazesinde kadınlar isyan etti ve sonu ölüm olmadan şiddetin engellenmesini istedi: "Artık herkes eşine 'seni Bergen gibi yaparım' diye tehdit ediyor..."

Esenler'de Ümit Karakoyun'un katlettiği 19 yaşındaki Asiye Nur Atalay dün toprağa verildi. Asiye Nur Atalay'ın annesi Rahşan Atalay, "Yakalanması sadece biraz içimi rahatlattı. Ama benim kızım gitti ne fayda. Hiçbir şey fayda etmiyor. 5 senedir kızıma takıntısı vardı. Ortaokuldan beri kızımın peşindeydi. Çocukla konuştum, yalvardım, şikayet ettim. 2 sene yattı sonra psikolojisi bozuk diye dışarı çıktı. Suçu olmasına rağmen dışarıda, kızımın doğum gününde dışarı çıktı" diye konuştu.

Aile yakını Neriman Ekşioğlu, "Artık herkes eşini, 'Seni Bergen gibi yaparım' diye tehdit ediyor. Bunları alın içeri tıkın, hepimizin evladı var. Yeter" dedi.

Bu arada olay sonrasında soruşturma savcısı olaya ilişkin haber, röportaj, görüntü vb. yayınların yapılmamasının yasaklanmasını talep etti. Bakırköy 1.Sulh Ceza Hakimliği ise olaya ilişkin yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet ortamında faaliyet gösteren medyada müteveffanın öldürülme anı görüntülerine ilişkin olmak üzere yayın yasağı getirilmesine karar verdi. (DHA)