Aslı'nın uzaklaştırma kararını uzatma talebi, delil olmadığı için reddedilmiş

Aslı'nın uzaklaştırma kararını uzatma talebi, delil olmadığı için reddedilmiş

El konulan silahını geri alan özel harekat polisi Hüseyin Emre Yılmaz, boşanma aşamasındaki eşini 5 yaşındaki oğullarının gözü önünde 10 el ateş edip öldürmüştü.

Kırşehir'de özel harekat polisi Hüseyin Emre Yılmaz'ın, 10 el ateş edip öldürdüğü boşanma aşamasındaki eşi Aslı Yılmaz'ın, 1 ay önce sona eren uzaklaştırma kararının uzatılma talebinin, Antalya 9'uncu Aile Mahkemesi'nce, şüphelinin şiddette bulunacağına yönelik delil olmadığı için reddedildiği ortaya çıktı.

Olay, 22 Ocak'ta saat 12.00 sıralarında, Ahievran Mahallesi 726'ncı Sokak'ta meydana geldi.

Antalya'da görevli özel harekat polisi 33 yaşındaki Hüseyin Emre Yılmaz, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan boşanma aşamasındaki eşi Aslı Yılmaz'ın (33) yanına geldi.

Oğulları A.Y.'yi otomobilde bırakan çiftin, çocuklarının velayeti nedeniyle sokaktaki tartışması, kavgaya dönüştü. Hüseyin Emre Yılmaz, belinden çıkardığı tabancayla eşine 10 el ateş edip öldürdü, ardından aynı silahla kendini vurdu.

Başından yaralanan Yılmaz, hastaneye kaldırılırken, olay yerinde yaşamını yitiren Aslı Yılmaz, dün Malatya'da toprağa verildi.

Bu arada, olaya ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Geçen yıl mayıs ayında Hüseyin Emre Yılmaz tarafından açılan boşanma davasında Aslı Yılmaz, boşanmak istemediğini söyledi.

Hüseyin Emre Yılmaz bu teklifi kabul etmeyip boşanma davası açarken, bir süre sonra Aslı Yılmaz'ı rahatsız etmeye başladı.

Bunun üzerine Yılmaz, Kırşehir Aile Mahkemesi'ne başvurup uzaklaştırma kararı istedi.

Mahkeme Hüseyin Emre Yılmaz'ın 6 ay süreyle boşanma aşamasındaki eşinden uzaklaştırılmasına karar verip, silahına da el koydu.

6 Aralık'ta Yılmaz'ın uzaklaştırma kararı sona erdi.

Mahkeme, 'şiddette bulunacağına yönelik delil yok' dedi

Aslı Yılmaz, uzaklaştırma kararının uzatılması için bu kez eşinin görev yaptığı şehir olan Antalya 9'uncu Aile Mahkemesi'ne başvurdu.

Mahkeme, yapılan başvuruyu şüphelinin şiddette bulunacağına yönelik delil olmadığı için reddetti. Mahkeme, kararında şöyle dedi:

"Tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde, karşı tarafın talep edene yönelik şiddet eyleminde bulunduğuna veya bulunacağına yönelik yeterli delil ve emare sunulmadığı, 6284 sayılı kanun kapsamında tedbir verilmesini gerektirir şiddetin varlığına devam ettiğine yönelik somut beyan ve delil bulunmadığından bu kapsamda yasal şartları oluşmayan talebin reddine karar vermek gerekmiş. Önleyici tedbir kararı verilmesi talebinin, reddine karar verildi."

Çocuğunun önünde öldürdü

Mahkeme kararı doğrultusunda el konulan silahı teslim edilen Hüseyin Emre Yılmaz, geçici velayeti annesinde olan 5 yaşındaki oğlu A.Y.'yi olaydan 2 gün önce yanına aldı. Olayın gerçekleştiği gün de çocuğu yanında getirip, tartışma sırasında otomobilde bıraktı. Ardından çocuğunun gözleri önünde, kendisine teslim edilen tabancasıyla, eşini 10 el ateş edip öldürdükten sonra kendini vurdu.

"Annemi çok seviyorum"

A.Y. psikolog eşliğinde alınan ifadesinde, "Babamla annem konuşuyorlardı. Babam çok sinirlendi. Arabanın yanındalardı. Babam arabanın kapısını kapatarak anneme 20 kere ateş etti. Ben çok korktum. Annemi çok seviyorum" dediği öğrenildi. (DHA)