Avrasya Araştırma Başkanı: Seçmen, ‘seçime kadar AKP’liyiz’ diyor

Avrasya Araştırma Başkanı:  Seçmen, ‘seçime kadar AKP’liyiz’ diyor
Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, " İnsanlar 'seçime kadar AKP'liyiz' diyorlar ama seçime kadar" dedi.

Artı TV'de Ayşe Yıldırım ve Kemal Göktaş'ın sunduğu Detay programına konuk olan Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, AKP seçmeni ile ilgili yaptığı değerlendirmede "Anketlerimde de sohbetlerimde de çok karşılaşıyorum. İnsanlar 'seçime kadar AKP'liyiz' diyorlar ama seçime kadar. Bakacaklar AKP'nin durumuna, devam edebilecek gibiyse oy vermeseler dahi oradan gibi gözükmeye devam edecekler"  diye konuştu.

“AKP’den ayrılmak isteyen müthiş sayıda insan var” diyen Özkiraz,  erken seçim tartışmalarına ilişkin, de "Erdoğan'ın kaderi Bahçeli'nin iki dudağı arasında. Şimdi burada erken seçim olmayacak derim yarın seçim olur. Ya da seçim olacak derim olmaz. Türkiye burası her an her şey olabilir" yorumunu yaptı.

Ali Babacan’ın DEVA Partisi ile Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi’nin her ay bir miktar yükseldiğine dikkat çeken Özkiraz, AKP-MHP Cumhur İttifakı'nın seçimlerde farklı kaybedeceğini de öne sürdü. Özkiraz, "AKP-MHP'nin son üç dört aydır attığı her adım erken seçime yönelik. Ancak bunu henüz başaramadılar. Ne İYİ Parti'yi bölebildiler ne de CHP'yi yanlarına çekebildiler. Bunlardan birisi olmadan Erdoğan'ın erken seçim kararı alacağını tahmin etmiyorum" dedi.

Gare’den sonra…

"Erdoğan, erken seçime gidecekmiş gibi yaparak partisini diri tutuyor, partisinden ayrılmaları engelliyor"  diyen Özkiraz, şunları söyledi:

"Gare'den sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Artık Erdoğan eline bayrak aldığında arkasına sıralanan bir muhalefet göremeyecek. AKP-MHP seçmenleri dahi dediler ki, 'Yahu bir dur. Bize çıkıp 16 tane şehidimiz var dediniz, 10 dakika sonra CHP vatan haini dediniz, CHP daha şehitleri dahi duymadı' demeye başladılar."

 

Gündem