Cemil Çiçek’ten Ayasofya baş imamına: “Söylediğine ve söyleyeceğine dikkat etmesi gerekir”

Cemil Çiçek’ten Ayasofya baş imamına: “Söylediğine ve söyleyeceğine dikkat etmesi gerekir”
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Cemil Çiçek, Ayasofya İmamı Mehmet Boynukalın'ın tweetlerine ilişkin olarak, "Söylediğine ve söyleyeceğine daha fazla dikkat etmesi gerekir" yorumunu yaptı.

 Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz'a konuşan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Cemil Çiçek, "Ayasofya'nın kültürümüz ve tarihimizde ayrı bir önemi var. Burada görev yapanların birleştirici ve kaynaştırıcı olması, söylediğine ve söyleyeceğine daha fazla dikkat etmesi gerekir” dedi.

Çiçek şöyle devam etti: “Ayrıştıran, toplum barışına ve huzuruna katkı sağlayamayacak açıklamalar, bu ruha uygun düşmüyor. Dikkatli davranmaları gerekir. Hele hele din görevlilerimizin… Çünkü bunların arkasında her görüşte insanlar namaz kılıyor. Birleştiriciliği sağlamada sıkıntı çıkaracak beyan ve tartışmalardan kaçınması doğru olur. Herkes, her istediğini, her yerde söylemek durumunda değil. Herkes özgürlük üzerinde duruyor da (kimse) sorumluluk üzerinde durmuyor. Geleneğimizde sorumlulukla bağlantılı özgürlükler söz konusudur.” yaptı.

Gündem