Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında firari şüpheli yakalandı

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında firari şüpheli yakalandı
Gözaltına alınan Barış Kurt’un ismi, Ayhan Bora Kaplan tarafından işkenceye uğradığını iddia eden Erkan Doğan’ın beyanlarında geçiyordu.

Ankara'da yeraltı dünyasında "Kaplanlar" olarak bilinen suç örgütünü yönettiği iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında önemli bir gelişme yaşandı.

T24’den Asuman Aranca’nın haberine göre, soruşturma kapsamında firari durumda olan Barış Kurt, Ankara’da yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada Kurt’un ismi, Ayhan Bora Kaplan tarafından işkenceye uğradığını iddia eden Erkan Doğan’ın beyanlarında geçiyordu.

Eski çalışanı olduğunu söylediği Kurt’tan alacağını istediği için kendisine Kaplan’ın adamlarınca 2 gün boyunca işkenceye edildiğini öne süren Erkan Doğan, ifadesinde, dişlerinin Kaplan tarafından kerpetenle söküldüğünü anlatmıştı.

Doğan, daha sonra tutulduğu evden kaçmayı başardığını, polisler tarafından Çankaya Emniyeti'ne götürüldüğünü, buradayken polis amirinin yanına gelerek kendisini şikayetçi olmaması konusunda tehdit ettiğini söylemişti. Olaydan birkaç yıl sonra Kaplan’ın kendisine, “Dişlerini yaptırmadıysan IBAN at” dediğini belirten Doğan, buna ilişkin yazışmaları da sunmuştu. Kaplan ise ifadesi esnasında kendisine Doğan’ın beyanlarının sorulması üzerine suçlamaları reddederken, “Erkan Doğan isimli şahsın FETÖ’cü olduğunu ve bana iftira attığını düşünüyorum. Bunun sebebinin de 15 Temmuz darbe girişimine karşı mücadelede aktif rol aldığım için olduğunu düşünüyorum” demişti. (Kısa Dalga)