Aynı evde 1 saat arayla 2 kez yangın

Aynı evde 1 saat arayla 2 kez yangın
İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde yaşayan bir kişinin, eşinin onu terk etmesine kızıp 1 saat arayla evini 2 kez ateşe verdiği öne sürüldü.

Arnavutköy'de itfaiyeyi iki kez alarma geçiren yangın, İmrahor Mahallesi'nde meydana geldi.

R.Ç. isimli kişi dün akşam kirada kaldığı evi ateşe verdi. Gece saat 22:30 sıralarında 3 katlı binanın giriş katında çıkan ilk yangına önce çevre sakinleri, sonra da itfaiye müdahale etti.

Yangın sırasında R.Ç. ve ailesinin içeride olduğunu düşünen sokak sakinleri büyük korku ve panik yaşadı. İtfaiyenin müdahalesinden sonra evde kimsenin olmadığı ortaya çıktı.

İlk yangının ardından itfaiyeye aynı adresten bir saat sonra tekrar yangın ihbarı geldi. Ekipler bu gelen ihbara da müdahale ederek alevleri söndürdü. Her iki yangında da üst katlarda oturanlar şans eseri yara almadan kurtuldu.

Evi kiracı olarak yaşayan R.Ç.'nin yaktığını iddia eden bina sakinlerinin ifadesi doğrultusunda çalışma başlatan polis, çevrede arama yaptı. Bu çalışmalar sırasında boş araziyi kontrol eden ekipler, yanan eve 200 metre uzaklıkta R.Ç.'yi uyurken buldu.

Sarhoş olduğu öne sürülen R.Ç.'yi arayan polis ekipleri, onu kelepçeleyerek gözaltına aldı. Basın mensuplarının "Evi siz mi yaktınız" şeklindeki sorusuna Recep Çakır, "Ben yakmadım. Burada atlarım var onları kontrol etmeye geldim" dedi.

R.Ç., ekip otosuna bindirilerek polis merkezine götürüldü.

Yaşadıkları korkuyu anlatan ev sahibi Ahmet Güzel, şunları söyledi: "Bir yıldır burada kiracıydılar. Hurda toplayarak geçimini sağlıyordu. Eşiyle tartıştıktan sonra kafası güzel bir şekilde gelip evi bu hale getirdi. Normalde iyi bir insandı ama alkolün etkisiyle bu olayı gerçekleştirmiş. Daire artık oturulmaz bir halde."

Bina sakinlerinden İremsu Güzel ise, Recep Çakır'ın eşiyle tartıştığını ve eşi evden giderken, "Sen bu evden gidersen ben buraları yakarım" dediğini iddia etti. (DHA)

Gündem