Ayvatoğlu dosyasından ayrıntılar: Sentetik hapa da "Lili" demişler

Ayvatoğlu dosyasından ayrıntılar:  Sentetik hapa da "Lili" demişler
Ev hapsiyle serbest bırakılan Kürşat Ayvatoğlu’nun ve arkadaşlarının uyuşturucu bulmak için WhatsApp grubu kurdukları ve Ayvatoğlu'nun uyuşturucuya 'Lili' kod adını verdiği öğrenildi.

Kokain kullandığı görüntüleri sosyal medyaya düşen ve ev hapsi kararıyla serbest bırakılan eski AKP personeli Kürşat Ayvatoğlu'nun dava dosyasına ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı. Dosyada, Ayvatoğlu'nun cep telefonunun incelenmesinden elde edilen bilgilere yer verildi.

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, çektiği kokain için “Kokain değil pudra şekeri” demesi tartışma yaratan Kürşat Ayvatoğlu'nun evinde ayrıca sentetik hap da bulundu. Cep telefonu kayıtlarına göre bu hapa da 'Lili' kod adını takıldı. Ayvatoğlu ifadesinde sentetik ilaç için “2 yıl önce Yağız isimli arkadaşım benim başım çok ağrıdığı için bu ilacı verdi. Hapı aldım ama içeriğini bilmediğim için kullanmadım. O tarihten beri evde duruyordu. Ben bu hapın uyuşturucu olduğunu bilmiyordum” dediği öğrenildi. Ancak gözaltına alınan ve sosyal medyaya düşen görüntülerdeki arkadaşı Yağız M. de ifadesinde Ayvatoğlu'nun tersine “Ben Kürşat ve Melih L… isimli haptan kullanıyorduk. Kimde varsa o getiriyordu" dedi.

Gündem