Babacan: İki aya kadar her şeyi bitireceğiz, tek politika haline getireceğiz

Babacan: İki aya kadar her şeyi bitireceğiz, tek politika haline getireceğiz
DEVA Partisi lideri Ali Babacan "İki aya kadar her şeyi bitireceğiz ortak bir karar ile tek politika haline getireceğiz" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Adıyaman ziyaretinde yaptığı açıklamada "Mevcut sistem ile seçimi kazanmak zorundayız. Mevcut sistemde partiler beraber hareket edince ancak seçimler kazanılabiliyor" dedi. "2018 yılında Tayyip Erdoğan seçimi kazandı ama tek başına mı kazandı? Hayır. Ne yaptı? Yanına Devlet Bahçeli'yi aldı yanına başka partileri aldı, ancak öyle kazanabildi" diyen Babacan şöyle devam etti:

"Bugün mevcut hükümetin karşısındaki tek alternatif 6'lı masanın beraberce yapmış olduğu çalışmalardır. Başka bir çıkış yok biz bu bütün hazırlıkları 6'lı masaya koyduk. Herkes kendi hazırlığını getirip masaya koyuyor. İki aya kadar her şeyi bitireceğiz ortak bir karar ile tek politika haline getireceğiz.

6'lı masanın tek tarım, ekonomi ve dış politikası olacak. İyi çalışmamız, iyi hazırlanmamız gerekiyor. Bizim üzerinde karar kıldığımız cumhurbaşkanı adayı Türkiye'nin 13'üncü Cumhurbaşkanı olacak bundan eminiz."

Politika