Bağcılar'da şüpheli kadın ölümü: Cesedi poşede sarılı halde bulundu

Bağcılar'da şüpheli kadın ölümü: Cesedi poşede sarılı halde bulundu
Bağcılar'da daireden gelen yoğun koku nedeniyle yapılan ihbar üzerine eve giren polis ekipleri tarafından yatak odasında, kıyafetler ve poşetle sarılmış halde cesedi bulunan Songül Kurt(48)'un öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

İstanbul Bağcılar'da daireden gelen yoğun koku nedeniyle yapılan ihbar üzerine eve giren polis ekipleri tarafından yatak odasında, kıyafetler ve poşetle sarılmış halde cesedi bulunan Songül Kurt(48)'un öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 10 Mart Pazartesi günü Yeni Mahallede meydana geldi. Daireden gelen yoğun koku nedeniyle yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çilingir yardımıyla kapının açılmasının ardından içeri girdi. Ensar Avuç (60)'a ait olan evde yapılan aramalarda yatak odasında, üzeri kıyafetler ile kaplanmış bir poşet içerisinde Songül Kurt'un cesedi bulundu. Evde yapılan incelemelerde evde uyuşturucu madde kullanıldığı tespit edildi. Bağcılar'da çay ocağı işlettiği belirlenen Avuç, başka bir adreste yakalanarak gözaltına alındı.

Koku nedeniyle cesedi poşede koydu

Ensar Avuç'un ifadesinde, yaklaşık 10 gün önce beraber uyuşturucu madde kullandıklarını. Songül Kurt'un düşme sonucu kafasını sehpaya çarptığını, kaldırmaya çalıştığında beni bırak demesi üzerine bırakıp yattığını, sabah kalktığında ise Kurt'un hareketsiz olduğunu gördüğünü ve olayın kendi üzerine kalacağını düşünerek kimseye haber vermediğini, koku nedeniyle dört gün önce cesedi poşete koyduğunu söyledi.

Ekiplerin çalışması sonucunda R.B. ve O.D.'nin olaydan sonra iki kez eve gelerek temizlik yapmalarına ve cesedi görmelerine rağmen kimseye haber vermedikleri belirlendi. Bunun üzerine ekipler R.B. ve O.D.'yi de yakalayarak polis merkezine götürüldü. Şüpheliler hakkında yapılan araştırmada Ensar Avuç, R.B. ve O.D.'nin silah bulundurmak, narkotik, sahtecilik, hırsızlık, yağma gibi suçlardan çok sayıda kayıtları olduğu ve O.D'nin uyuşturucu madde bulundurmak, kullanmak suçundan arandığı tespit edildi. Karakoldaki işlemlerinin ardından Ensar Avcı, R.B. ve O.D. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

Kadın