Bahçeli’den Boğaziçi Üniversitesi açıklaması: Taviz verilirse sonuç vahim olacaktır

Bahçeli’den Boğaziçi Üniversitesi açıklaması: Taviz verilirse sonuç vahim olacaktır
Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor, sabır ve tahammül kapasitesi test ediliyor” derken Rektör Melih Bulu’ya da öneride bulundu: “Rektörümüz, öğretim üyeleri arasından başta Rektör Yardımcılığı olmak üzere münhal bulunan görevlere lazım gelen atamaları süratle yapmalıdır. Kabul etmeyen, yazılı talimata uymayanlar derhal üniversiteden uzaklaştırılmalıdır.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik “terörist” nitelemesini tekrar ederken Rektör Melih Bulu’ya sahip çıktı. Bulu’nun kesinlikle istifa etmemesi gerektiğini belirten Bahçeli, Erdoğan gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Bahçeli’nin Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

Kayyım değil bilim insanı: “Boğaziçi Rektörü kayyım değil, meşru ve hukuki tasarrufla atanmış bilim insanımızdır. Sayın Rektör asla istifa etmemelidir. Eğer aksi olursa üniversiteler tümden yönetilemez hale gelecektir. Rektörlük binasını ablukaya almaya, rektör odasını basmaya teşebbüs suçtur. Rektörümüz, öğretim üyeleri arasından başta Rektör Yardımcılığı olmak üzere münhal bulunan görevlere lazım gelen atamaları süratle yapmalıdır. Kabul etmeyen, yazılı talimata uymayanlar derhal üniversiteden uzaklaştırılmalıdır. Nitekim taviz verilirse sonuç vahim olacaktır.”

Eşkiyalar meydan okuyor: “Boğaziçi Üniversitesi’nde Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor. Bununla birlikte sabır ve tahammül kapasitesi test ediliyor. Üç beş şuursuz öğrenciyi paravan yapan terör örgütü mensupları ateşe körükle gidiyor. Eşkıyalar Boğaziçi’ne tutunarak ülkemize meydan okuyor."

Türkiye’nin böyle evlatları yoktur: “CHP Genel Başkanı, gözaltına alınan yasa dışı örgüt üyelerine ‘Çocuklarımız, öğrencilerimiz ve Türkiye’nin evlatları’  diyor. Kılıçdaroğlu ya aklını peynir ekmekle yemiş ya da iradesini ve siyasetini terör örgütlerine rehin bırakmıştır. Türkiye’nin böyle evlatları yoktur. Çocuk veya öğrenci dedikleri vandaldır, barbardır, gözlerini kan ve nefret bürümüştür. Bu tip bayağı senaryoları çok gördük. Şiddet sahnelerini geçmişte çok yaşadık. Hiç kimse heveslenmesin, Türkiye terör diline teslim olmayacaktır."

Gündem