Soruyu soran Yazıcıoğlu, milletvekilinin şiddet girişimini anlattı

Soruyu soran Yazıcıoğlu, milletvekilinin şiddet girişimini anlattı

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu "Haber öznesi olmaktan çok rahatsızım ama ne yazık ki bu görüntüleri yaratan ve beni iten bir siyasetçidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Meclis'teki grup toplantısı konuşması çıkışında gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, Bahçeli'ye Sinan Ateş cinayetiyle ilgili MHP'ye yönelik bazı suçlamalar var, bu iddialara yanıt verecek misiniz" diye sordu. Bahçeli'ye eşlik eden Meclis’teki Özel Kalem Müdürü Fikret Hayali gazeteciyi elindeki mikrofonlarla birlikte itti. Bu sırada Bahçeli'nin de gazeteciye "İşine bak, işine" dediği duyuldu.

Yaşananların ardından KRT TV canlı yayınına bağlanan gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu, şunları söyledi: "Haber öznesi olmaktan çok rahatsızım ama ne yazık ki bu görüntüleri yaratan ve beni iten bir siyasetçidir. Orada iki soru sordum iki soruyu da kamuoyu merak ettiği için ve haber değeri taşıdığı için sordum. Benim üzücü olan nokta, itme eylemini yapan kişinin milletvekili olması. Polis değil, korumalar değil. Gazeteciliğin temel görevini soru sormak olarak tanımladım ben."

(Kısa Dalga)