Medical Park’ta hastayı öldürmeye çalışan hemşire görüntüsüne soruşturma

Medical Park’ta hastayı öldürmeye çalışan hemşire görüntüsüne soruşturma
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tokat'ta özel bir hastanede yaşanan ve sosyal medyada gündeme gelen görüntüler için, "Bakanlığımız ilgili hastanede derhal soruşturma başlatmıştır" açıklamasında bulundu.

Tokat’ta faaliyet gösteren Medical Park Hastanesi'nde bilinci yerinde olmayan felçli hastaya biri kadın biri erkek olmak üzere iki hemşire şiddet uyguladı.

Hemşireler cihazlara bağlı olduğu halde hastanın çarşafla yüzünü kapatıp elleriyle ağzını ve boğazını sıktı.

"KOVUŞTURMAYA YER YOKTUR" KARARI

Şiddete uğrayan M.A.'nın Tokat savcılığına yaptığı şikayet başvurusu “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek geri çevrildi. Başvurusunun geri çekilmesi üzerine M.A. bu kez Sağlık Bakanlığı’na şikayette bulunarak Tokat savcılığına yeni bir suç duyurusunda daha bulundu.

"HUKUK MÜCADELEMİ SÜRDÜRECEĞİM"

M.A., yaşananları şöyle anlattı:

“Felç geçirdim. Ambulansla devlet hastanesine geldim. Üç gün kaldım daha sonra Medicalpark Hastanesi’ne sevk ettiler. Orada da 13 gün kaldım. Şiddet gördüm. Yaşadıklarımı görüntüleri izledikten sonra öğrendim. Kendime geldikten sonra izledim görüntüleri. Psikolojim bozuldu. Şikayetçi oldum ama bir şey çıkmadı. Takipsizlik kararı var. Delil yok denildi. Davayı düşürdüler. Hukuk mücadelemi sürdüreceğim. Sağlık Bakanlığı’na dilekçe yazıp verdik. Cevap bekliyorum. ‘Bunda bir şey yok. Yara yok‘ dediler.”

Sağlık Bakanı Koca ise konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tokat Medical Park hastanesinde kaydedildiği belirtilen, bir hastanın bazı çalışanlarca şiddete maruz kaldığını gösteren görüntüler üzüntü verici ve kabul edilemezdir. Bakanlığımız ilgili hastanede derhal soruşturma başlatmıştır. Gerekenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın" dedi. (DHA)

Gündem