Bakan Mehmet Şimşek ile görüşmüştü: Cem Küçük asgari ücret tahminini açıkladı

Bakan Mehmet Şimşek ile görüşmüştü: Cem Küçük asgari ücret tahminini açıkladı
Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptığı görüşme sonrası asgari ücret zammıyla ilgili 16 bin lira tahmininde bulundu.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptığı görüşme sonrası asgari ücret zammıyla ilgili bir tahminde bulundu.

Küçük, 28 Mayıs’ta göreve gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptığı görüşmede ekonomi politikalarından, memur ve emekli zamlarına, asgari ücret artışına kadar birçok konuyu ele aldıklarını belirtti.

16 bin lira tahmini

Küçük, görüşmenin hemen sonrasında canlı yayında yaptığı açıklamada yeni ekonomi yönetiminin yüksek enflasyonla mücadele için faiz politikasında 180 derecelik bir değişikliğe gittiğini, ücret politikalarında da kapsamlı bir revizyon yapıldığını ifade ederken, yeni yılda asgari ücretin yüzde 40 zamla 16 bin lira civarında olacağını öne sürdü.

Küçük’ün tahminine göre, 2024 yılı için beklenen enflasyon yüzde 33, 2024 yılının ikinci yarısı için beklenen enflasyon ise yüzde 38 seviyesinde olacak. (Kısa Dalga)

Ekonomi