Bakan Twitter’a reklam yasağını duyurdu: “Onlar kim oluyor ki İçişleri Bakanımızın tweetini engelleyecek”

Bakan Twitter’a reklam yasağını duyurdu:  “Onlar kim oluyor ki İçişleri Bakanımızın tweetini engelleyecek”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twitter’a reklam yasağının başladığını, peşinden bant daraltılması geleceğini söyledi.

Diken’in haberine göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gazetecilere Twitter ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Twitter’a reklam yasağının başladığını, peşinden bant daraltılması geleceğini belirten Bakan Karaismailoğlu, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik paylaşımları nedeniyle Twitter’dan iki kere uyarı alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili de konuştu.

Karaismailoğlu, ‘sosyal medya düzenlemesinin de bununla ilgili bir uygulama ve istihbarat açısından da önemli bir konu olduğunu’ aktardı. Bakan, Twitter’la ilgili şunları kaydetti: “Biz bir temsilci ve muhatap istiyorduk. Uygunsuz ve kişilik haklarına saldıran mesajların önlenmesine yönelik, ülke güvenliğiyle ilgili bir konuydu. Siber güvenlik de bunun bir parçası. Süreç devam ediyor. Yaptığımız çok doğru bir iş. Avrupa ve başka ülkeler de bizimle birlikte aynı senaryoları uygulamaya başladı. Konunun önemini anladılar. Twitter’ın kendi bileceği bir iş. Onlar kim oluyor ki içişleri bakanımızın tweetini engelleyecek.”

Gündem