Banksy, Londra sokaklarında ortaya çıktı

Banksy, Londra sokaklarında ortaya çıktı
Gizemli sokak sanatçısı Banksy, Londra'da budanmış bir ağacın arkasındaki duvara yeşil boya püskürterek oluşturduğu duvar resmiyle yeniden ortaya çıktı. Bu bölge ziyaretçi akınına uğruyor.

Dünyaca ünlü İngiliz sokak sanatçısı Banksy'nin Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park bölgesinde yaptığı son eser, sanatçının da eserin kendisine ait olduğunu teyit etmesinin ardından ziyaretçi akınına uğradı.

Yakından bakılınca bir binanın duvarına gelişigüzel fışkırtılmış yeşil boya gibi duran eser, uzaklaşınca önündeki budanmış ağacın yaprakları gibi görünüyor.

Sol alt köşesinde de elinde bir hortum tutan bir kişinin resmi bulunuyor.

İlk olarak sosyal medyada paylaşıldı

Eserin fotoğraflarının Pazar akşam saatlerine doğru sosyal medyada paylaşılmaya başlanmasının ardından, eserin Banksy'ye ait olup olmadığı tartışmaları başlamıştı.

Sanatçı resmi yaptığı yerin öncesini ve sonrasını gösteren fotoğrafları, Pazartesi öğle saatlerinde şahsi olduğu ifade edilen Instagram hesabından da paylaştı.

Corbyn'in seçim bölgesinde

Banksy'nin son eseri için seçtiği bölge, İngiltere İşçi Partisi'nin eski lideri ve milletvekili Jeremy Corbyn'in seçim bölgesi olan Islington Belediyesi sınırları içinde kalıyor.

Corbyn de Pazartesi günü eseri ziyaret edenler arasındaydı; "Banksy, daha çok yeşile ihtiyacı olan Finsbury Park'e yeşillik getirdi. Bundan çok mutluyum. Burası İngiltere'nin nüfus yoğunluğu en yüksek bölgelerinden" dedi.

Hornsey Road'daki eseri ziyaret eden Wanja Sellers adlı bölge sakini de "Bu bizlere özel bir mesaj gibi, çok onur duyduk" diye konuştu.

Eserin yapıldığı bina ise şu anda boş ve satılmayı bekliyor.

Binanın sahibi Alex Georgiou "Tabii ki eseri orada bırakacağım ve insanların bundan keyif almasına izin vereceğim. Buna hala inanamıyorum" diye konuştu.

Eserin nasıl korunacağı ise henüz bilinmiyor. Banksy'nin daha önce zarar verilen ya da çalınan eserleri olmuştu.

Kimliği hakkında zaman zaman farklı iddialar ortaya atılsa da, Banksy'nin gerçekte kim olduğu bilinmiyor.

Kültür Sanat