Barış Pehlivan: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül'le de buluşmak istiyor

Barış Pehlivan: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Gül'le de buluşmak istiyor

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Cumhurbaşkanı   Recep Tayyip Erdoğan’ın   11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le buluşmayı istediğini yazdı. Pehlivan, Gül cephesinin ise bu buluşma talebini doğrulamadığını ifade etti.

umhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı" düzenlemişti. Yemekli toplahtıya eski vekillerin yanı sıra eski Adalet Bakanları Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin, eski Meclis Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan da katılmışktı.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Erdoğan'ın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le de görüşmeyi istediğini yazdı. Pehlivan'ın bugünkü yazısında ilgili bölüm özetle şöyle:

"Soru şu: Cumhurbaşkanı Erdoğan eski yol arkadaşlarıyla buluşmalarına devam edecek mi? 

Duydum ki evet.  Hatta ve hatta, şu sıralar sessiz kalan çok kritik bir isimle buluşmayı arzuluyor. 

Bir dönem üst düzey görev yapmış, iki tarafın da ortak tanıdığı eski bir bürokrat da Erdoğan’ın bu buluşma isteği için aracı olmaya soyunmuş.  Taraflar sır gibi saklıyor, sadece bir avuç kişi biliyor. İki cepheden “olabilir” diyen de “doğru değil” diyen de var. Eğer gerçekleşirse Erdoğan birlikte verilen fotoğraf karesiyle iki partiye, yani DEVA’ya ve Gelecek’e kaçışın önünü tutmayı amaçlıyor. 

Kaynaklarım, Erdoğan’ın görüşmek istediği kişinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu iddia ediyor. Ancak Gül cephesi “Böyle bir durum yok” yanıtını veriyor.  Ramazan ayında sürpriz bir iftar buluşması görürseniz, bu satırları hatırlayın. "

YAZININ TAMAMI