Barış Pehlivan'dan 'Akşener'e kumpas' iddiası: Gözaltına alın talimatı mı verildi?

Barış Pehlivan'dan 'Akşener'e kumpas' iddiası: Gözaltına alın talimatı mı verildi?
Gazeteci Barış Pehlivan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e “FETÖ” soruşturması malzeme edilerek bir kumpas kurulmak istendiğini söyleyerek, Akşener'i gözaltına aldırmak isteyenler mi oldu? Evrak yakma görüntüleri mi hazırlandı?" diye sordu.

Gazeteci Barış Pehlivan, Halk TV’de yayınlanan “Sansürsüz” programında İYİ Parti lideri Meral Akşener ile ilgili iddialarda bulundu.

Akşener hakkında yürütülen bir ‘FETÖ’ soruşturması olduğunu söyleyen Pehlivan, “Ben bu duyduklarımı İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’a sordum. Dedi ki: ‘Çok daha büyük bir kumpas ve oyun var’” ifadelerini kullandı.

Pehlivan’ın açıklamaları şöyle:

"6 yıldır kapanmayan bir soruşturma var"

"6 yıldır kapanmayan Sayın Akşener’le FETÖ’yü ilişkilendiren bir soruşturma var. 2019 yılında gizlilik kararı alınıyor hala kapanmıyor. Biraz araştırdım.

Bu soruşturmayı yakından bilen yargı dünyasından bazı isimlerle konuştum. Deniyor ki: Meral Akşener’i o süreçte susturmak isteyenler vardı. Acaba ihbar mektupları mı yazıldı? Ayrıca cezaevindeki bazı FETÖ’cüler, belki bazı vaatler karşılığında Akşener aleyhinde ifadeler mi verdi? 15 Temmuz sonrası Akşener MHP Liderliği’ne oynarken; Akşener’in darbe öncesi ‘başbakan olacağım’ sözleriyle FETÖ ile ilişkilendirmek mi istenildi? Devletteki bazı görevliler evrak yakma görüntüsü mü oluşturmaya çalıştı? Acaba bazı yargı mensuplarının önüne bunların hepsi yığıldı ve Akşener’i gözaltına alın talimatı mı verildi? Akşener’in siyasi ilerleyişini engellemek için Akşener’i gözaltına aldırmak istendi.

2016 yılında Yeniçağ yazarlarına FETÖ operasyonları düzenlendi. Acaba dediler buradan mı yürüyelim? Yine karşı çıkanlar oldu. Bu da tutmadı. Birden fazla koldan Akşener’in susturulmasından bahsediyorum ve buna direnen bürokrat ve yargı mensuplarından bahsediyorum. 2016 yılında oluşturulan bu dosyanın hala kapatılmadığını hatırlatmak istiyorum. Hala açık. Hala Meral Akşener ifadeye çağırılmadı.

“Çok daha büyük bir kumpas ve oyun var"

Ben bu duyduklarımı İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’a sordum. Dedi ki “Çok daha büyük bir kumpas ve oyun var.”

Bir yargı mensubu bana, “Bu soruşturma bir kaplama iş. Kaplama iş uydurulmuş operasyonlara koyduğumuz isimdir” diye konuştu. (Kısa Dalga)

Politika