Başsavcılık AKP genel merkez personeli Ayvatoğlu hakkında "uyuşturucu ticareti" ihtimalini de soruşturuyor

Başsavcılık AKP genel merkez personeli Ayvatoğlu hakkında "uyuşturucu ticareti" ihtimalini de soruşturuyor
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayvatoğlu hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve belirli yerlere başvuru şeklinde adli kontrol tedbiri uygulandığını ve ayrıca "uyuşturucu imal ve ticareti" suçu ihtimalinin de soruşturulduğunu bildirdi.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kokain içerken görüntüleri ortaya çıktığı ifade edilen AKP genel merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu'nun "kokain değil, pudra şekeri içtiğinhi söylediği" için serbest kaldığına ilişkin haberler üzerine bir açıklama yaptı. Başsavcılık, Ayvatoğlu hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve belirli yerlere başvuru şeklinde adli kontrol tedbiri uygulandığını ve ayrıca "uyuşturucu imal ve ticareti" suçu ihtimalinin de soruşturulduğunu bildirdi.

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: 

"Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında, bazı haber sitelerinde yayımlanan “pudra şekeri içti serbest kaldı” şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Başsavcılığımızca şüpheli hakkında 26 Mart 2021 tarihinde TCK 190/2 (Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirmek) ve 191/1 (Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak) maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında şüphelinin kan, kıl ve idrar örneği alınmış olup madde kullanımına ilişkin rapor işlemleri devam etmektedir. Şüphelinin evi ve arabasında suç unsuru olabilecek deliller toplanmıştır.

Akabinde ifadesi alınarak 27.03.2021 tarihinde mevcutlu olarak Başsavcılığımıza getirilmiştir. Dosya kapsamı ve delil durumuna göre değerlendirme yapılmış olup 5. sulh ceza mahkemesi tarafından şüpheli hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve belirli yerlere başvuru şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmıştır. Ayrıca eylemin TCK 188 (Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti) ve devamı maddeleri kapsamında olma ihtimali uyarınca soruşturma derinleştirilerek şüphelinin yanında bulunan ve kimlikleri tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir."

Gündem