Berat Albayrak "unutulmak" istiyor: Kendi sözlerini hatırlatan habere erişim engeli kararı aldırdı

Berat Albayrak "unutulmak" istiyor: Kendi sözlerini hatırlatan habere erişim engeli kararı aldırdı
Eski Hazine ve Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın "Damat Cumhurbaşkanımız Ay'a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var demişti. Damat gitti ama fikirleri hala iktidarda" ifadelerini yer aldığı ANKA'nın haberine erişim engeli kararı aldırdı.

İstifasının ardından nerede olduğu tartışma konusu olan eski Hazine ve Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın "Damat Cumhurbaşkanımız Ay'a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var demişti. Damat gitti ama fikirleri hala iktidarda" ifadelerini yer aldığı haberimize erişim engeli kararı aldırdı.

Albayrak'ın istifasının ardından nereye gittiği tartışma konusuydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Uzay Programı'nın tanıtımında "İnşallah Ay'a gidiyoruz" sözlerini eleştiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Damat Cumhurbaşkanımız Ay'a 4 şeritli yol yapacağım dese inanacak seçmenimiz var demişti. Damat gitti ama fikirleri hala iktidarda" diye eleştirmişti. 

"ŞEREF VE ONURLARINI RENCİDE EDİCİ..."

Bakan Albayrak, CHP'li Öztrak'ın kendisi hakkındaki ifadelerinin yer aldığı ANKA'nın konuya ilişkin haberine erişim engeli kararı istedi. İstanbul 4'üncü Sulh Ceza Hakimliği, Albayrak'ın talebi üzerine ANKA'nın haberine erişim engeli getirirken, kararın gerekçesini şöyle açıkladı: 

"Bahse konu içeriklerde talep edenin yanı sıra devlet kurumlarını zan ve töhmet altında bırakacak şekilde doğruluğu araştırılmamış ve teyit edilmemiş haber, yayın ve paylaşımlara yer verildiği, basın-internet yayın özgürlüğünün dışına taşıldığı, keyfilik bulunduğu, kişi ve kurumlara saldırı niteliğinde, şeref ve onurlarını rencide edici ve kişilik haklarını ihlal edici içeriklere yer verildiği anlaşılmakla, usul ve yasaya uygun bulunan talebin kabulüne dair aşağıdaki şekilde karar verilmiştir."

Gündem