Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat: 'Tüpraş gelirlerini kırdırdılar'

Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat: 'Tüpraş gelirlerini kırdırdılar'
Beşiktaş'ta 3 Aralık Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul öncesinde başkan adaylarından Hasan Arat, projelerini tanıttı. Wolkswagen Arena'da yapılan "Beşiktaşlıların Yolu" lansmanına siyah-beyazlı taraftarlar da katıldı. Buradaki konuşmasında Ahmet Nur Çebi yönetimini hedef alan Arat, yönetimin stat gelirlerini kırdırdığını belirtti.

Başkan Ahmet Nur Çebi'nin seçim tarihini açıkladığı anda istifa etmesi gerektiğini belirten Hasan Arat, "Son 23 yılın özetini görmeye geldik. Rahmetli Süleyman Seba, 23 yıl önce kulübe neler bıraktı, bugün hangi noktaya geldik? Süleyman Seba, borçsuz bir kulübün yanında onlarca tapu bıraktı. Hemen son 3 aya gelelim. 22 Ağustos'ta ben camiama "Hemen genel kurul yapın, 1 gün kaybedecek vakit yok" dedim. Sadece bana cevap vermek için 28 Ağustos'ta basın toplantısı yapıldı. 6 Ekim'de "Genel kurul yapacağız" dendi. O zaman 17 Aralık'a tarih verildi. Biz "Bir gün kaybetmek zararımıza" dediğimiz halde 3 Aralık'a çekildi. Bu karar alındığında teknik direktörümüz yoktu. Seçim tarihi açıklarken kimse istifa etmedi. İstifa etmeniz lazım. İstifa etseniz 30 günde seçim yapılırdı. Başkan 7 Kasım'daki derbiyi bekledi. Kötü sonuç olunca aday olmadı. Asbaşkan, başkanı bekledi" diye konuştu.

"Hepsi hesap soracağız diye geldi, birbirlerini hakladılar"

Beşiktaş'ın Avrupa'dan elenerek büyük zarar ettiğini ifade eden Arat, "Diğer aday 22 gün kala adaylığını ilan etti. Bu arada Beşiktaş Avrupa'dan elendi ve milyonlarca Euro zarar etti. Adaylık başvurumuzu yaptık kulüp bize bilgileri vermedi. Yıllardır birbirini aklamaya çalışan yönetimler KPMG raporlarını kasaya kaldırdı. Hepsi hesap soracağız diye geldi, birbirlerini hakladılar. Biz hukuk kurulu kuracağız. Onlarla beraber hareket edeceğiz. Biz hukuk ne gerekiyorsa onu yapacağız. 23 yılda tek tapu alınamadığı gibi tüm tapularımız heba edildi. Sayın 2'nci başkan "Fulya'yı unutun" dedi, biz unutmayacağız. Beşiktaşlıların vicdanı unutmayacak" şeklinde konuştu.

"Beşiktaşlılara kimse plazalardan oyunuzu şuna atın diyemez"

Genel kurul üyelerini seçimde oy kullanmaya davet eden Arat, "Tüpraş'ın gelirleri kırdırıldı dedim, aksine bir şey söylemediler. Üstelik bu gitmeye 25 gün kala yapıldı. Ben buradayım dedim. Bu Beşiktaşlıların yolu, Beşiktaş'ı Beşiktaşlılar yönetecek dedim. 3 Aralık'tan sonra hiç kimse Beşiktaş başkanına parmak sallayamayacak" ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı camianın oyunu kimsenin pazarlayamayacağını aktaran Arat, şunları kaydetti:

"Bu seçim Beşiktaş'ın köprüden önce son çıkışıdır. Bu kulübe yapılan üyeler kontrolsüz şekilde kulübe sokulmuştur. Başkan "Gelen herkesi üye yaptım nereden geldiklerini bilmiyorum" dedi. Bazı yöneticilerin neler yaptığını biliyoruz. 2024 Mayıs'ında camia büyük tehlike altındadır. Bazı yönetici arkadaşlar derneklerini suistimal ederek oylarını pazarlamaları ibret alınacak bir konudur. Gelin Beşiktaş'a sahip çıkın. Her oyunuz kıymetli, gelin oyunuzu kullanın. Beşiktaşlılara kimse plazalardan oyunuzu şuna atın diyemez. Beşiktaş halkın takımıdır. Beşiktaş'ın evlatları 10 yıldır mahkemelerde sürünürken bizim evlatlarımız suçsuz demediler. Gelin hep birlikte Beşiktaş'ı özgürleştirip özümüze dönelim. Kimse müdahale etmesin. Kimse icazet beklemesin. Çalışanlar seçimden çekinmesin. Herkesin hakları korunacak. Ricam bazı kişilere seçim sürecinde kimseye kendinizi kullandırtmayın. Bu yola çıkarken taşıdığım düşünceyi bir kez daha ifade etmek istiyorum: Bu kulüp bize şehitlerimizden, gazilerimizden, Şeref Bey'den, Baba Hakkı'dan, bizi göreve çağıran Süleyman Seba'dan emanet. Beşiktaş'ı Türkiye'nin ve dünyanın en kurumsal kulüplerinden biri yapmaya söz verdik. Çıktığımız yol Beşiktaşlıların yoludur" ifadelerini kullandı.

"BU KULÜBÜ MENAJERLERE TESLİM ETMEYECEĞİZ"

Siyah-beyazlı ekibin altyapısından çıkan Rıdvan Yılmaz, Serdar Saatçı ve Emirhan İlkhan'ın toplamda 10 milyon Euro'ya Avrupa'ya gittiğinin altını çizen Arat, "Sayın Seba kulübü borçsuz ve kasada nakitle bıraktı. Kulübün itibarı, kültürü, gelenekleri gitti menajerlerle yönetilen sistem geldi. Üç büyük kulüp toplandığı zaman Süleyman Seba'nın liderliğinde toplanırdı. Kararlar Beşiktaş Kulübü'nde alınırdı. Parası yoktu ama çok büyük itibarı vardı. Rıdvan, Serdar ve Emirhan 10 milyon Euro'ya yurt dışına gitti. Braga'da Serdar'ın piyasa fiyatı 40 milyon Euro oldu. Onların yerine gelen oyuncu 90 dakika bile oynamadı. Bu kulübü menajerlere teslim etmeyeceğiz" dedi.

"FEDA dönemlerini sonlandıracağız"

Gayrimenkul yatırımları yapacaklarını dile getiren Hasan Arat, şu ifadeleri kullandı:

"Biz geldikten sonra FEDA dönemlerini sonlandıracağız. Biz bize yeteriz Beşiktaşlılar. Beşiktaş'ın geleceği için gayrimenkul yatırımları yapacağız. Bu fon gayrimenkulleri geliştirecek ve her taraftarımız gücü oranında katılabilecek. Girişim sermayesi yatırım fonuyla taraftarımız şirketlere önder yatırım yapıp ortak olacak. Bu şirketleri Beşiktaş'ın gücüyle büyüteceğiz. Beşiktaş bireysel emeklilik sistemi kuracağız."

Hasan Arat, Kartal Yuvaları'nı 81 ile yaymak istediklerini söyledi. Ayrıca göreve gelmelerin halinde taraftar tarafından oldukça beğenilen yüzüncü yıl forması ve ürünlerini satışa sunacaklarını belirtti.