Beşiktaş'ta yönetim mazbatasını aldı: Futbol şube, iki efsaneye emanet

Beşiktaş'ta yönetim mazbatasını aldı: Futbol şube, iki efsaneye emanet
Beşiktaş'ın yeni başkanı Hasan Arat, Tüpraş Stadı'ndaki törenle mazbatasını aldı. Başkan Arat, yeni yönetimdeki görev dağılımını da açıklarken saha içinin Samet Aybaba ve Feyyaz Uçar'a teslim edileceğini ifade etti.

Beşiktaş'ta bu pazar yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa seçilen Hasan Arat ile yeni yönetim kurulu, Tüpraş Stadyumu’nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı

Hasan Arat törende yaptığı konuşma şunları ifade etti:

"Seçim bitmiştir, herkes artık seçimi pazar gününde bırakmalıdır. Biz bir aileyiz, hep birlikte olacağımızı pazar akşamı tüm dünyaya hissettirdik. Muhteşem bir katılım oldu. Çok büyük zorluklarla beklediler kongre üyelerimiz. Bir daha Akatlar'da kongre yapılmayacak. Bu iş bitmiştir. Beşiktaşlıya en layık yer neresiyse orada yapacağız. Divan Kurulu toplantılarını da Beşiktaş'ın şanına şerefine yakışır şekilde, yakışır yerde yapılacak."

"Biz son derece açık ve şeffaf bir yönetim şekli uygulayacağız. Bu seçimde çok güzel şeyler yaşandı. İki adayın taraftarları tribünde karşılıklı Beşiktaş tezahüratları yaptılar. Beşiktaş'ı, Beşiktaşlılar yönetecek dedik. Milli sporcularımızı yönetim kurulumuza aldık. Samet kaptan, Feyyaz Uçar ile birlikte çalışacak ve tüm yetki onların olacak."

"Biraz önce Serdal Adalı ile telefon konuşması yaptım ve kendisinin yönetim kurulu listesinde olan arkadaşlardan faydalanmak istediğimizi söyledim. 'Memnuniyetle' dedi. Bugünden itibaren Adalı yönetimindeki arkadaşlarla görüşeceğiz. Kimden nasıl faydalanabiliriz, ne projeler var. Bir bütünüz. Beşiktaş kucaklaşacak. Artık kucaklaşma dönemi geldi. Süremizin kısa olduğunu biliyoruz ama hiç fark etmez, Beşiktaş'a bir gün bile hizmet etmek onurdur."

"Ahmet Nur Çebi ve ailesine büyük bir şükran borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Taraftarlarımız rahat olsunlar ve çekişme içinde olmadığımızı herkes görsün. Türkiye pazar günkü kongrede Beşiktaş'ın büyüklüğünü gördü. Bize bu şerefli görevi teslim eden tüm Beşiktaşlılara şükranlarımı sunuyorum."

YÖNETİM KURULUNUN GÖREV DAĞILIMI

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımını açıkladı. Görev dağılımı şöyle:

İkinci Başkan: Hüseyin Yücel
Asbaşkan: Onur Göçmez
Asbaşkan: Mete Vardar
Genel Sekreter: Dr. Cüneyt Sezgin
Uluslararası İlişkiler ve Kartal Yuvası'ndan Sorumlu Yönetici: Yalçın Ayaydın
Hukuk Kurulu Başkanı: Av. Altın Mimir
Finansman ve Futbol A.Ş'den Sorumlu Yönetici: Kaan Şakul
Futbol Şubesinden Sorumlu Yönetici ve Futbol Basın Sözcüsü: Feyyaz Uçar
İletişimden Sorumlu Yönetici: Prof. Dr. Işıl Zeybek
Kulüp İçi İlişkilerden Sorumlu Yönetici: Ekrem Keçoğlu ve Kadir Kılıç
Tesislerden Sorumlu Yönetici: Çağlayan Tuğal
Kamu İlişkilerinden Sorumlu Yönetici: Burak Aslan

(Kısa Dalga)

Spor