Beşiktaş'tan Aboubakar açıklaması: 'Para için değil sakat olduğu için oynamıyor'

Beşiktaş'tan Aboubakar açıklaması: 'Para için değil sakat olduğu için oynamıyor'
Siyah-Beyazlı kulüp, Vincent Aboubakar hakkında basında yer alan haberlere ilişkin yalanlama yayınladı. Aboubakar'ın sakatlığı nedeniyle oynamadığını ve alacakları ile ilgili bir sorun bulunmadığının belirtildiği açıklamada, oyuncu hakkındaki iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurgulandı.

Son dönemde kötü sonuçlar alan Beşiktaş'ta yıldız golcü Aboubakar'ın sakatlığı nedeniyle değil ödeme talebi sebebiyle oynamadığı iddiaları basına yansımıştı.

Beşiktaş Kulübü, internet sitesinden Vincent Aboubakar'la ilgili bir açıklama yayınladı.

Siyah-beyazlılar yapılan açıklamada, Kamerunlu oyuncunun sakatlığı nedeniyle forma giyemediğini ifade etti.

Açıklamada şu sözlere yer aldı:

"Futbolcumuz Vincent Aboubakar ile ilgili olarak bugün basında yer alan iddia nedeniyle açıklama yapma gereği doğmuştur.

Aboubakar'ın ileri vadeli ödemelerini talep edip, bu talebinin karşılanmamasından dolayı formasını giyemediği yönündeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır. Aboubakar’ın Futbol A Takımımızın oynadığı son 4 karşılaşmada forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır.

Kulübümüzdeki tüm sporcuların, teknik kadroların ve personelin hakediş ödemeleri, zamanında ve düzenli olarak yapılmaktadır. Bununla birlikte oyuncularımızın, teknik kadroların ve personelin ihtiyaçları olması halinde Kulübümüzün imkanları dahilinde avans ödemesi de yapılmaktadır. Aboubakar'ın da bu doğrultudaki talebi üzerine yakın tarihteki oluşacak hakedişlerine mahsuben bir kereye mahsus olmak üzere aylar öncesinden kendisine ödeme yapılmıştır.

Bu husus yakın zamanın da değil, aylar öncesinin konusudur. Futbolcunun acil oluşan ihtiyacını karşılamak için kulüpten alacağına mahsuben, oyuncunun huzuru da dikkate alınarak ödeme yapılmıştır. Kaldı ki bu miktar, çok da yüksek olmayan bir meblağdır.

Sağlık Kurulu Koordinatörümüz Tekin Kerem Ülkü’nün Vincent Aboubakar'ın sağlık durumu ile ilgili açıklaması ise şu şekildedir: “Futbol A Takımımızın, Bodo/Glimt ile oynadığı müsabaka öncesinde ısınma esnasında sağ uyluk arkasında ağrı hisseden oyuncumuz Vincent Aboubakar’ın Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama tespit edilmiştir. Oyuncumuzun bu yaralanma ile ilgili tedavisi sağlık ekibimizce sürdürülmektedir.” (Kısa Dalga)