Bilal Erdoğan’dan İmamoğlu’na: Varsa elinde video, yayınlasın

Bilal Erdoğan’dan İmamoğlu’na: Varsa elinde video, yayınlasın

İsmail Küçükkaya, Bilal Erdoğan’ın yakın çevresinden İmamoğlu’nun iddiasıyla ilgili gelen yanıtı aktardı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir camide cemaatin bekletildiği iddiasını yalanladı.

İmamoğlu, dün Halk Tv’de katıldığı İsmail Küçükkaya’nın programında Bilal Erdoğan ile ilgili şunları söylemişti:

“Beylikdüzü Belediye Başkanıyken Konya'dayız bir toplantı için. Beraber camiye gittik, dizim rahatsız ameliyat geçirmiştim. Caminin girişinde oturduk, oturarak kılacağım dedim. Ezan okundu. Vaiz işini bitirdi, o ara Kuran'dan sureler okunmaya başladı. Yarım saat... Millet homurdanmaya başladı. Neden başlamıyor namaz diye... İmam 'beyefendi geldi mi haber verin' dedi. Beyefendi kim? Sayın Cumhurbaşkanı'nın oğlu. 35 dakika cemaati beklettiler. Şahitlerim var. Bunu ilk defa anlatıyorum. CHP’li bir belediye başkanı cami yaptı diye camiye imam vermeyen müftüyü yaşadım ben. Samimi dindarlığı yerle bir ettiler.”

İmamoğlu’nun bu açıklamalarına Bilal Erdoğan cephesinden yanıt geldi.

İsmail Küçükkaya, programında, Erdoğan’ın yakın çevresinden gelen yanıtı aktardı.

Küçükkaya, yöyle dedi: “Bilal Erdoğan’ın yakın çevresinden bana ulaştılar. Dediler ki, ‘Ekrem İmamoğlu’nun söylediği bu iddiayı biz kabullenmiyoruz.’ Bilal Erdoğan böyle bir olayın olmadığını söylüyor. ‘Varsa İmamoğlu’nun elinde bir video, yayınlasın’ dediler.” (Kısa Dalga)