Bildiri imzacılarından eleştirilere yanıt:"Suçlamalardan utanacaklar"

Bildiri imzacılarından eleştirilere yanıt:"Suçlamalardan utanacaklar"

"Möntrö Bildirisi" imzacıları tepkilere yanıt verdi. Özbey, İletişim Başkanı Altun'a "okuduğunu anlamamış" derken, Kıyat ise "suçlamalardan utanacaklar" dedi

'Emekli amiraller' bildirisinin imzacılarından Mustafa Özbey, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a ilişkin olarak, "Okuduğunu anlamamış (!)" yorumunu yaptı.

Özbey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Okuduğunu anlamamış (!) İfade özgürlüğünün ne olduğunu ise, hiç bilmiyor" düşüncesini dile getirdi.

Emekli amiraller' bildirisindeki imzacılardan emekli Koramiral ve eski Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Atilla Kıyat gelen tepkilere ilişkin olarak,"Suçlayanlar utanç duyacak" açıklamasını yaptı.

Kıyat Twiiter hesabından yaptığı paylaşımda,"103 Amiral imzalı bildirimize tepki verenler, belli ki uyku sersemi iken okumuşlar. Sabahleyin, uykularını aldıktan sonra  bir daha okurlarsa yaptıkları suçlamalardan utanç duyacaklardır." ifadesini kullandı. 
 
Tepkilere bir yanıt da emekli amiral Semih Çetin'den geldi. Çetin twitterdan yaptığı paylaşımda "Ortalık yıkılıyor. Neymiş; 103 Emekli Amiral darbe yapacakmış. Gerekçe tek sayfalık bildiri. Bunu çağrıştıran tek kelime yok. Balık oltalarıyla mı darbe yapacaklar? Deniz bitti. Mağduriyet edebiyatı sığınacakları tek liman. Darbeyle değil Milletin oylarıyla sandıkta gidecekler." dedi.