Black Mirror dönüyor: 6. sezon bölümlerinin detayları sızdı

Black Mirror dönüyor: 6. sezon bölümlerinin detayları sızdı

Distopik bilimkurgu dizisi Black Mirror'ın yeni bölümlerinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Hayranları, 6. sezonu bu yaz Netflix'te yayımlanacak olan Black Mirror'ın dönüşünü heyecanla beklerken Entertainment Weekly'nin özel haberi, hem diziden yeni görüntüleri hem de ek ayrıntıları ortaya çıkardı.

Independent Türkçe'nin haberine göre yeni sezonun ilk bölümü olan Joan is Awful, popüler bir yayın platformunun kendi hayatını konu alan bir dizi yayımladığını keşfeden bir kadına odaklanıyor. Salma Hayek'in başrolde yer aldığı bölümde Annie Murphy, Michael Cera, Rob Delaney, Ben Barnes ve Himesh Patel de rol alıyor.

İkinci bölüm Loch Henry, küçük bir İskoç kasabasında doğa belgeseli üzerinde çalışmaya çalışan genç bir çiftin kendilerini geçmişte yaşanan olaylarla ilgili şok edici hikâyenin içinde bulmalarını konu alıyor. Sam Miller'ın yönettiği bölümde Samuel Blenkin, Myha'laHerrold, Daniel Portman, John Hannah ve Monica Dolan rol alıyor.

Uta Briesewitz'in yönettiği ve başrollerini Zazie Beetz, Clara Rugaard ve Danny Ramirez'in paylaştığı Mazey Day, paparazzilerden kaçarken bir vurkaç olayının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalan sorunlu bir yıldız adayının etrafında dönüyor.

Black Mirror, çağdaş sosyal konularla örülü benzersiz ve heyecan verici hikayeleri sayesinde eleştirmenlerin beğenisini kazanmıştı.

Antoloji dizisinin en ilgi çekici yönlerinden biri her bölümde birbirinden bağımsız hikayelerin anlatılması oldu. Her bölüm izleyicilere yepyeni bir hikaye sunan Black Mirror, Alacakaranlık Kuşağı (The Twilight Zone) gibi klasiklerle birlikte anılıyor.