Bu güne kadarki en iddialı uzaylı arayışı başladı! 8 yıldır okyanusun dibinden çıkarılmayı bekliyor

Bu güne kadarki en iddialı uzaylı arayışı başladı! 8 yıldır okyanusun dibinden çıkarılmayı bekliyor

2014 yılında Dünya'ya düşen meteorun aslında UFO olabileceği iddiası üzerine yetkililer harekete geçti. Avustralya kıyılarında 1,9 milyon sterlinlik proje kapsamında uzaylı arayışı başladı.

Dünyaca ünlü astrofizikçi Avi Loeb, 2014 yılında Dünya’ya çarptığı ve Avustralya açıklarında denizin dibinde yattığı iddia edilen uzay gemisi için harekete geçti.

Loeb, o yıllarda ‘meteor düşmesi’ olarak basında yer bulan olayın aslında UFO’larla ilgili olduğunu savunurken, şimdi 1,9 milyon sterlinlik bir görev için çalışmaya başladı.

8 yıldır gizemini çözen olmadı

Sözcü'nün aktardığına gere, Loeb ve ekibi Avustralya kıyılarında uzay gemisi arıyor. Yaklaşık 8 yıldır okyanusta olduğuna inanılan UFO’nun bulunması için yıllar sonra dev bir bütçe ayrıldı.

UFO’nun Pasifik Okyanusu’nda Manus Adası yakınlarında bir alana düşmüş olabileceğine inanılıyor. 2014 yılında NASA da aynı bölgeye bir meteorun düştüğünü açıklamıştı.

ABD de benzer bir açıklama yapmıştı

ABD Uzay Komutanlığı yetkilileri, sadece 1,5 fit çapındaki nesnenin ‘meteordan farklı yıldızlararası bir nesne’ olduğunu açıklamıştı.

Loeb, Pasifik’in dibinden nesneyi incelemek için bir mıknatısa ihtiyaç duyduklarını açıklarken, uzaylı teknolojisinin keşfi açısından da UFO’nun bulunmasının önemine dikkat çekti.

‘Sonunda istediğimiz fonu aldık’

Loeb konuyla ilgili İngiliz basınına yaptığı açıklamada “Malzemesi demirden daha sert… o halde asıl soru, bunun alışılmadık bir kaya mı yoksa başka bir uygarlıktan gelen bir uzay aracı mı olduğu” dedi. Sonunda keşif gezisi için fon alabildiğini açıklayan Loeb, “Hayalim, Dünya dışında üretilmiş işlevsel bir ekipman parçalarına ulaşabilmek” dedi.

Avi Loeb kimdir?

Harvard Profesörü Avi Loeb ismini, 2018´in sonunda Oumuamua cismini dünya dışı akıllı yaşam ile bağladığı sıra dışı iddiası ile duyurdu.