Çamaşır suyu lekesine en etkili çözüm. Kıyafetteki çamaşır suyu lekesini şıp diye çıkarıyor

Çamaşır suyu lekesine en etkili çözüm. Kıyafetteki çamaşır suyu lekesini şıp diye çıkarıyor
Çamaşır suyu lekeleriyle mücadele etmek gerçekten sinir bozucu olabilir. Ancak bu yöntemleri deneyerek, çamaşır suyu lekesini şıp diye çıkarabilirsiniz.

Çamaşır suyu lekeleri, kıyafetlerde oldukça can sıkıcı olabilir. Neyse ki, bu lekelerden kurtulmanın etkili bir yolu bulunmaktadır. İşte çamaşır suyu lekesine karşı en etkili çözüm:

Öncelikle, lekenin taze olup olmadığını kontrol edin. Eğer leke taze ise, hemen müdahale etmek lekenin çıkmasını kolaylaştıracaktır. Lekenin üzerine hızlıca su dökerek veya lekeyi hafifçe ovalayarak fazla çamaşır suyunu emdirin.

Ardından, lekenin üzerine limon suyu veya beyaz sirke dökün. Bu malzemeler çamaşır suyu lekesini çıkarmada oldukça etkilidir. Dikkatlice ovalayarak lekenin üzerindeki çamaşır suyunu çıkarmaya çalışın.

Daha sonra, kıyafeti yıkayın. Ancak, kıyafeti yıkamadan önce lekenin tamamen çıktığından emin olun. Eğer leke hala duruyorsa, yıkamak lekenin kalıcı hale gelmesine neden olabilir.

Eğer yukarıdaki adımlar lekeyi çıkarmada başarılı olmazsa, lekenin üzerine bir miktar oksijenli su dökerek kıyafeti bir süre bekletin. Daha sonra kıyafeti yıkayarak lekenin çıktığından emin olun.

GÜNEŞ IŞIĞI

Yeni Asır'daki bilgilere göre; Çamaşır suyu lekesini çıkarmanız için deneyebileceğiniz diğer bir yöntem ise güneş ışığıdır. Güneş ışığı her kumaşta etkili olmayabilir. Ancak yine de denenebilecek bir yöntemdir. Çamaşır suyu bulaşan yeri, güneş ışığını direk alan yere bırakırsanız rengin açılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece çamaşır suyundan kaynaklanan leke kendiliğinden yok olabilir. Güneş ışığı çok fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Fakat, bazı durumlarda işe yaradığı açık bir gerçektir.

İlgili Haberler
Yaşam