Canlı yayında duyurdu: Şirin Payzın, Halk TV'den ayrılıyor

Canlı yayında duyurdu: Şirin Payzın, Halk TV'den ayrılıyor
Gazeteci Şirin Payzın, canlı yayında Sözüm Var programından ayrıldığını söyledi.

Halk TV'de Sözüm Var programının moderatörlüğünü üstlenen gazeteci Şirin Payzın, programdan ayrılacağını duyurdu.

Bir söyleşi için gittiği Almanya'da sakatlanarak ameliyat geçiren Payzın, uzun süre ekranlardan uzak kalmıştı. Programın moderatörlüğünü yayın arkadaşı gazeteci Barış Terkoğlu üstlenmişti.

Şirin Payzın kimdir?

Şirin Payzın (1968; İstanbul ), Türk gazeteci. Şirin Payzın, Makedonya göçmeni bir babanın ve Kırım göçmeni bir annenin kızı olarak 1968 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Babası gazeteci olan Şirin Payzın bir dönem Ankara'da yaşadı ve lise döneminde tiyatro ile ilgilendi.

1987 yılında üniversite eğitimi için Fransa'ya giden Şirin Payzın babasının ölümü üzerine Türkiye'ye geri dönmek zorunda kaldı. İstanbul Üniversitesi Filoloji Bölümü'nde yarım dönem okuyan ünlü sunucu ardından Bilkent Üniversitesin'de Sanat Tarihi ve İşletme okudu. Son olarak üniversite eğitimini New York Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

1999 yılında Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Ali Ahmet Acet ile evlenmiş fakat daha sonra boşanmıştır. Şirin Payzın çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Üniversite sonrası iş hayatında Birleşmiş Milletler'de bulunan Daimi Temsilciliğimiz'de göreve başlamıştır. Televizyoncu Ufuk Güldemir'in bir arkadaşı ile tanışması vesilesiyle Show TV'de çalışmaya başlamıştır. 1994 ile 1999 arası ATV'de diplomasi muhabirliği yapmıştır. 1997 yılında Libya Lideri Muammer Kaddafi ile yaptığı röportajla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti "Yılın Röportajı" ödülünü kazanmıştır. 1999 yılında CNN Türk'e geçen Şirin Payzın burada çeşitli programlar ve belgeseller hazırlayıp sundu. (Kısa Dalga)

Gündem