Cem Adrian'dan depremzedeler için şarkı: Bu hak değil, hüküm değil, kader değil…

Cem Adrian'dan depremzedeler için şarkı: Bu hak değil, hüküm değil, kader değil…

Sanatçı Cem Adrian, depremlerin ardından 'Hüküm' isimli yeni şarkısını duyurdu. Umuttan Çocuklar Derneği'nin YouTube kanalında yayınlanan şarkının geliri depremzedeler için kullanılacak.

Ünlü şarkıcı Cem Adrian ve kamança sanatçısı Mark Eliyahu depremden etkilenen insanlar anısına şarkı yaptı.

Cem Adrian, geliri depremden etkilenenler için kullanılacak özel şarkısı 'Hüküm'ü, Umuttan Çocuklar Derneği'nin YouTube hesabında yayınladı.

Cem Adrian, Instagram hesabında yayınladığı mesajda, "İçimden gelen her şeyi üzerine yazdım. Şarkıyı Mark'a gönderip içinde onun da olmasını istediğimi söyledim. Sanki bunu bu halka borçluyduk, bizi hep bağrına basan o insanlara. Bu şarkıyı yazmaya, çalmaya, söylemeye. Yaralı, kalbi kırık, acılı halkım. Sizi ne unutacağız, ne de unutturacağız. Sonsuza dek, söz veriyorum" dedi.

Mark Eliyahu ise yayınladığı mesajda acı ve kederin çok büyük olduğunu kaydederek, afetzedelerin yaşadıklarını kalbinin derinliklerinde hissettiğini belirtti.

Bir teselli olmak adına bu parçaya destek verdiğini aktaran Eliyahu, "Şarkının You Tube'daki izlenme ve diğer tüm mecralardaki dinlenme gelirlerinin tamamı sonsuza dek depremzedeler için kullanılacak" mesajını paylaştı.

Söz, müzik ve aranje mix’in Cem Adrian’a ait olduğu şarkıda Sezgin Alkan piyano ve Mark Eliyahu da kamançe ile eşlik ediyor.

“Kader değil”

Şarkının sözleri ise şöyle;

Sessizlik

Sessizlik

Sessizlik çınlıyor sokaklarında....

Bir ışık...

Bir ışık...

Bir ışık daha sönüyor ocaklarında...

Var mıdır bir bildiği...

Yok mudur hiç çaresi...

Bu hak değil...

Hüküm değil...

Duymuyor mu hiç bizi

Kör mü artık gözleri

Bu Kader değil.

Kader değil....

Yıkılıyor hayat!

Kırılıyor zaman!

Devriliyor üstümüze

Duvar değil bir insan...

Direniyor umut!

Dayanıyor karanlığa...

Filizlenip yükseliyor

Bir çocuğun avucunda.

(Kısa Dalga)