Cem Küçük: Gerçeklerle yüzleşildiğini, halkın sıkıntılarının dinlendiğini görmüyoruz

Cem Küçük: Gerçeklerle yüzleşildiğini, halkın sıkıntılarının dinlendiğini görmüyoruz

Cem Küçük "Gerçeklerle yüzleşmeli, halkın sıkıntılarını dinlemeli. “Bunları zaten yapıyoruz” diyen varsa ben de derim ki; biz niye görmüyoruz?" dedi.

AKP'ye yakın Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bugünkü yazısında iktidar için 2023'ün 2018'den çok daha zor geçeceğini ifade ederken, AKP'nin iyi bşir asgari ücret açıklamaması, 3600 ek gösterge çıkarmaması ve alımn gücünü artıramaması halinde sıkıuntı yaşayacağını ifade etti.

Yazısına AKP'nin projelerini överek başlayan Küçük, "Büyük hizmetler ve muhalefetin dili" başlıklı yazısında şunları dedi:

"(...) Gelin görün ki dövizdeki yükseliş ve hayat pahalılığı işi zora sokuyor. Paranın döviz karşısında erimesi can sıkıcı bir hâl aldı.

O bakımdan AK Parti iyi bir asgari ücret açıklarsa, 3600 Ek Gösterge çıkarsa, alım gücünü artırabilirse sıkıntı yaşamaz... Bunlar olmazsa o zaman yaşar.

Buradan sürekli hatırlatmakta fayda görüyorum. AK Partili milletvekilleri, belediye başkanları sokağa daha çok çıkmalı. Ekranlarda olmalı. Muhaliflerle tartışmalı. Özellikle tartışmaktan kaçmamalı. Sadece sosyal medyayı kullanıp, “Şunun düğünündeydik, bunun cenazesindeydik. Şu derneği ağırladık, bu istişareyi yaptık” gibi beylik ve hiçbir amaca hizmet etmeyen lafları daha az kullanmalı.

Gerçeklerle yüzleşmeli, halkın sıkıntılarını dinlemeli. “Bunları zaten yapıyoruz” diyen varsa ben de derim ki; biz niye görmüyoruz?

Sizinle zıt kutuplarda olanları da dinlemelisiniz. Farklı görüşleri olanlara da kulak kabartın. 2023, 2018’den çok daha zor olacak..."