CHP’den istifa eden Sancar: “Eşcinsel değilim”

CHP’den istifa eden Sancar: “Eşcinsel değilim”
CHP’den istifa ettiğini açıklayan Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Benden bir milyon dolar para talep edildi iki kez üst üste. Tacizci değilim, tecavüzcü değilim, eşcinsel değilim. Pazarlığını yapmadım, gittim şikâyet ettim” diye konuştu.


CHP’den sürpriz biçimde istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar, kendisine yapılan şantajın ayrıntılarını anlattı. Sancar, “Benden bir milyon dolar para talep edildi iki kez üst üste. Vermedim tabii, niye vereyim? Affedersiniz neyle ilgili kendimi aklayacağım? Tacizci değilim, tecavüzcü değilim, eşcinsel değilim. Pazarlığını yapmadım, gittim şikâyet ettim” dedi.

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi’ye konuşan Sancar,  “Çocuklarıma, eşime, anneme, babama, abime psikolojik sıkıntı yaşattılar. Allah kimsenin başına vermesin. Üzüntüm bunun böyle paylaşılmasıdır” dedi.

Şantaj çetesinin baskısından bahseden Sancar, şunları söyledi:

“Bir insana bir mermiyle vurulur. Bana üçüyle saldırdılar. Ataşehir-Bodrum-Kuşadası ihale yolsuzluğu, ardından bir tecavüz vakası, ardından eşcinsellik. İki buçuk yıldır milletvekili olarak madem böyle bir ilişkilerim vardı da üçünü bir günde mi buldunuz. Sadece eşcinsellikle ilgili değil, ondan sonra yapılan kumpas çok büyük ve çok pis bir kumpas var. Ne taciz ne tecavüz ne eşcinsellik ne de affedersiniz ihale yolsuzluğu. Ben Teoman Sancar olarak bunların hiçbirisinin içinde olmadığımı kamuoyuna anlatacağım. Ama soruşturmanın bitmesini lazım. Çünkü iş yargıda.”

 

Gündem