CHP'li Adıgüzel: “Hem AK Parti hem de Altınok bedelini ödemeli”

CHP'li Adıgüzel: “Hem AK Parti hem de Altınok bedelini ödemeli”
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Turgut Altınok'a soruşturma başlatılmasına ilişkin konuştu.

Kısa Dalga - CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Miktar 6 milyon liranın üzerinde. Altınok, AK Parti’nin adayı olduğuna göre kurumsal olarak hem AK Parti hem de Altınok bunun bedelini ortak bir şekilde ödemeliler" dedi.

Adıgüzel, yaptığı açıklamada, Turgut Altınok'un yerel seçim çalışmalarında kullandığı AKP'ye ait araçların akaryakıtının belediyeden karşılandığının ortaya çıktığını ve Altınok hakkında İçişleri Bakanlığınca soruşturma başlatıldığını anımsattı. Adıgüzel, ortaya çıkan maddi zararın hem Altınok hem de AKP tarafından ödenmesi gerektiğini vurguladı.

Yerel seçimlerden sonra AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerde yaşanan usulsüzlüklerin ortaya çıkmaya devam ettiğini belirten Adıgüzel, şunları kaydetti:

"AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerde geçmiş dönemlere ait enteresan rakamlar, işler ortaya çıkmaya devam ediyor. Keçiören Belediye başkanıyken AK Parti tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı yapılan Turgut Altınok da meğer Keçiören Belediye Başkanıyken özellikle son seçimde neler yapmış neler. AK Parti’nin büyükşehir belediye başkanı adayıyken, belediyenin, halkın kaynaklarını seçimde kullanmış. Belediye araçlarına akaryakıt alınıyor gibi plakaları üzerinden seçim araçlarına akaryakıt almış. Miktar 6 milyon liranın üzerinde. Bu durum İçişleri Bakanlığı’nın müfettişleri tarafından da tespit edilmiş. Bunun geri ödemesini sadece bireysel olarak Altınok’a yapmamak lazım. Sonuçta Altınok, AK Parti’nin adayı olduğuna göre kurumsal olarak hem AK Parti hem de Altınok bunun bedelini ortak bir şekilde ödemeliler.

AK Parti bu işten kendini sıyırmamalı. Altınok, seçim döneminde ‘kim yolsuzluk yaparsa, kim rüşvet yerse’ keserim demişti. Kim sözlerine Beytül’l-mal diye başlıyorsa hemen etraftaki kamu mallarına göz kulak olun. Bundan sonraki süreçte daha fazlası ortaya çıkacak. Bu iktidar el değiştirdiğinde esas büyük yolsuzluklar ortaya çıkacak." (Haber Merkezi)

Politika