CHP'li Nazlıaka: Selvi Kılıçdaroğlu toplantıdan önce tedavi görmüştü

CHP'li Nazlıaka: Selvi Kılıçdaroğlu toplantıdan önce tedavi görmüştü
CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, partinin toplantısında 'uyuklar görünen' Selvi Kılıçdaroğlu'nun toplantı öncesi rahatsızlandığını, sonrasında ise testinin de pozitif çıktığını açıkladı.

CHP, 3 Aralık'ta İstanbul'da 'İkinci Yüzyıl’a Çağrı Beyannamesi'ni duyurdu. Selvi Kılıçdaroğlu da eşi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla salonda ilk sırada yer aldı.

Selvi Kılıçdaroğlu'nun bir anlığına gözünü kapattığı fotoğraf karesi daha sonra sosyal medyada dolaşıma sokuldu. Bazı gazeteciler de Kılıdaroğlu'nun durumunu, 'CHP'nin toplantısının sıkıcı olması'na bağladı.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, parti üyeleriyle bugün düzenlediği basın toplantısında ise Selvi Kılıçdaroğlu'nun durumuna dair bilgi verdi.

Nazlıaka, iktidara yakın medyanın 'algı operasyonu' yaptığını, ana gündemi bambaşka bir konuya çekmek istediklerini belirterek "Gördük ki çok zavallı bir gündem maddesi yaratmaya çalıştılar" dedi.

Etkinlikten önce rahatsızlanmış

CHP'li yönetici, 'bugünkü zorunlu açıklamadan insanlık adına büyük bir utanç duyduklarını' belirterek şunları söyledi: "Genel başkanımızın değerli eşi Selvi Kılıçdaroğlu da böylesi önemli bir güne tanıklık etmek istemişti. Ancak kendisi rahatsızdı. Buna rağmen sağlık koşullarını zorladı. Etkinliğe gelmeden önce tedavi uygulandı kendisine, serum verildi. Hatta bu nedenle 11 dakika kadar geç başladı. Genel Başkanımız da eşinin tedavisinin bitmesini bekledi.

'Covid testi pozitif çıktı'

Salonda konuşmalar yapılırken Selvi Hanım’ın bir anlık gözünü kapatmasını yandaş medya müthiş bir malzemeye dönüştürmüş. Bugün ana gündem maddesi olarak taşıdı. Bu son derece utanç verici. Ayrıca Selvi Hanım sonrasında test yaptırdı, bunu paylaşmak zorunda olmak da çok utanç verici ama kendisinin Covid pozitif olduğu da ortaya çıktı. Buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." (Kısa Dalga)

Gündem