CHP'li Nazlıaka'nın hedefi kabine: Aday adaylığından çekildi

CHP'li Nazlıaka'nın hedefi kabine: Aday adaylığından çekildi
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 'partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kabinesinde yarışmak için' aday adaylığından çekildi.

Meclis ve cumhurbaşkanı seçimi 14 Mayıs'ta yapılacak.

Partiler Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edecekleri aday listeleri üzerinde çalışmayı sürdürüyor.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, dün akşam Ankara'da Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğinde konuştu.

Nazlıaka şunları söyledi: "Buraya aday adayı olarak çıkmadım, bir duyuru yapmak için çıktım. Ben bugün bir karar aldım. Bu kararımı önce çekirdek ailemle paylaştım. Şimdi de büyük ailem CHP ailesiyle paylaşmaya karar verdim.

'Kabinede yarışacağım'

Biliyorsunuz, üç dönem bu güzel şehrin milletvekili olma onurunu yaşadım. Hep sizlerle birlikte omuz omuza, yürek yüreğe güzel Ankara’mız için mücadele ettik.

Ben bugün sayın genel başkanımızla görüştüm ve bundan sonraki sürece 13'üncü cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakanlar Kabinesi’nde yarışmak üzere milletvekili aday adaylığımı çekme kararı alarak bugün buraya geldim. Bunu da sizlerle paylaşmak istedim. Genel başkanımızın takdiri, sizlerin de elbette desteği, onayıyla bu kutlu yürüyüşü hep beraber sürdüreceğiz. Ben inanıyorum ki o güzel, eşit, aydınlık, özgür günleri hep birlikte kuracağız.

Kadınların başvuruları arttı

Burada kadın arkadaşlarıma da özel olarak bir şey söylemek istiyorum. Az önce değerli belediye başkanımız bu seçimde yapılan başvuruların ne kadar yüksek sayıda olduğunu söyledi. Bu seçimin bir özelliği daha var. Geçen seçime kıyasla kadın başvuruları iki katından fazla arttı.

Bu seçim aslında biz kadınlar için ölümle yaşam arası bir süreçtir. İşte o yüzden kadınlar bu seçimde ‘Ben de varım’ diyor. Herkesin yolu açık olsun ama 'Hemcinslerimin yolu daha fazla açık olsun' diyorum. (ANKA)

Politika