CHP'li Özel: Kılıçdaroğlu iktidarı devralmak için gün sayıyor

CHP'li Özel: Kılıçdaroğlu iktidarı devralmak için gün sayıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sorunlara tespit ve çözüm yollarını göstermekte, iktidarı devralmak için seçime kadar gün saymaktadır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla 24 Temmuz Pazar günü Balıkesir'de Kuvay-i Milliye Meydanı'nda yapılacak olan “Milletin Sesi Mitingi” öncesinde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda halkı mitinge davet etti.

CHP'li Özel, "İktidarı tek adamdan alıp, milletimize verene kadar, yeniden yüzler gülene kadar bundan sonra iktidar, halkın iktidar; iktidar, emeklinin, emekçinin, yoksulun ve umudunu kaybetmiş gençlerimizin iktidarı olana kadar durmayacağız, yürüyeceğiz. Sizlerle beraber yürüyeceğiz, hep birlikte kazanacağız" diyerek yurttaşlara mitinge katılım çağrısı yaptı. Özel'in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

'BIÇAK KEMİKTEDİR'

"Balıkesir, Türkiye biliyor ki bıçak kemiktedir. Dayanacak güç, tüketilecek sabır kalmamıştır. Türkiye’de psikolojik iktidar, çoktan el değiştirmiştir. AK Parti ve onun destekçisi MHP, iktidar olmak, yapacaklarını söylemek, sorunlara çözüm üretmek yerine muhalefete muhalefet etmeyi tercih etmektedirler. Bugün iktidar muhalefete muhalefet görevini üstlenmiştir. Bugün muhalefet Millet İttifakı ve ittifakımızın kurucusu, partimizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, sorunlara tespit ve çözüm yollarını göstermekte, iktidarı devralmak için seçime kadar gün saymaktadır.

'HİTLER’DEN ALDIKLARINI MİLLETİMİZDEN GİZLEMESİNLER'

Biraz önce bahsedilen, Milli Kurtuluş Savaşı, onun ateşinin yakıldığı ve en son mührünün yapıldığı bu topraklarda, Balıkesir’de birileri kendilerine milli derken yaptıkları işareti, Mısır’dan; sloganı da Almanya’dan Hitler’den aldıklarını milletimizden gizlemesinler. Mısır’ın işaretini, Rabia’yı yapanları da terk ettiler. Dönüp dolaşıp, hiçbirimizin itirazı olmayacak ‘tek devlet, tek millet, tek bayrak’ tekrar tekrar söylüyorlar.

'MUHALEFETTEYKEN TAŞERONA KADRO VEREBİLEN TEK LİDER'

Dünya siyaset tarihi, ‘tek devlet, tek millet, tek lider’ Adolf Hitler’i bugün Türkiye’ye uyarlayan ve kendisini tek liderliğe taşıyacak bir hamasete bu ülkenin geleceğini teslim etmeyecektir. Ancak hiç merakımız yok ama, meraklısına eğer tek liderden bahsedecekseniz biz size muhalefetteyken taşerona kadro verebilen tek liderden, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bahsederiz. Muhalefetteyken emekliye iki maaş ikramiyeyi verdiren; 3600 ek göstergeyi verdiren, TRT payını kaldırtarak faturaları düşürten, en sonunda öğrencilerin KYK borçlarından faizleri sildiren muhalefetteyken bunu başaran Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

'HER SALI BİR BAŞKA İLDE GRUP TOPLANTISI'

2 Ağustos günü Erzurum’dan başlayarak her salı günü; onlar Meclis’i kapattılar, grup toplantısı yok dediler, ama her salı günü grup toplantılarımızı bir başka ilimizde, Erzurum’dan Sakarya’ya; Edirne’den Diyarbakır’a kadar her salı günü başka bir ilimizde yaparak Meclis’in açılacağı ilk salıya kadar muhalefetimizi değil, iktidar umudumuzu, iktidar söylemimizi milletimiz ile birlikte milletin sesini 81 ilimizden, tüm ilçelerimizden hep birlikte haykırmaya devam edeceğiz.

İktidarı tek adamdan alıp, milletimize verene kadar, yeniden yüzler gülene kadar bundan sonra iktidar, halkın iktidar; iktidar, emeklinin, emekçinin, yoksulun ve umudunu kaybetmiş gençlerimizin iktidarı olana kadar durmayacağız, yürüyeceğiz. Sizlerle beraber yürüyeceğiz, hep birlikte kazanacağız. Hep birlikte yürüyelim, hep birlikte iktidarı yeniden milletin iktidarı yapalım." (ANKA)