CHP'li Öztrak: "Erdoğan'da darbe paranoyası bitmiş, CHP paranoyası başlamış"

CHP'li Öztrak: "Erdoğan'da darbe paranoyası bitmiş, CHP paranoyası başlamış"
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "CHP diye bir parti olup olmadığı tartışmalıdır" sözlerine yanıt verdi: "Bizde tek adam yok, bizde adamcağız yok, bizde insan gibi insan var. Öyle görünüyor ki Erdoğan’ın geçtiğimiz haftaki darbe paranoyası sona ermiş, CHP paranoyası da yeniden başlamış" diyerek yanıt verdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye'de esasen CHP'ye ait bir siyaset yoktur. CHP diye bir parti olup olmadığı da tartışmalıdır. CHP'de tek adamcağız siyaseti işliyor" şeklindeki açıklamalarına "Bizde tek adam yok, bizde adamcağız yok, bizde insan gibi insan var. Öyle görünüyor ki Erdoğan’ın geçtiğimiz haftaki darbe paranoyası sona ermiş, CHP paranoyası da yeniden başlamış" diyerek yanıt verdi. 

Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Erdoğan'ın "Ana muhalefet aktörlerinin ve kadrolarının hiçbiri bizimle eser ve hizmet siyaseti yarışına girmemiştir" sözlerine Öztrak, şöyle yanıt verdi:

"Sizin eserlerinizi saymamızı istiyorsanız hadi sayalım; ülkenin en stratejik askeri tesislerinden Sakarya Tank Palet Fabrikası’nın Katar’a peşkeş çekilmesi hiç şüphe yok sizin eseriniz. ‘Milletin cebinden tek kuruş çıkmayacak’ deyip saray beslemesi beş müteahhiti dünyada devletten en fazla iş alan ilk on şirket arasına sokmak tabii ki sizin eseriniz. Ekonomimizi dünyada en yüksek faiz veren on ekonomi arasına sokmak tabii ki sizin eseriniz. Merkez Bankası’ndaki 128 milyar doları bir kapris uğruna har vurup harman savurmak, sonra da ülkeyi yüksek faize mahkûm etmek sizin eseriniz. Yokluk, açlık, işsizlik, kuyruklar, sizin eseriniz Sayın Erdoğan."

"ERDOĞAN, TEK ADAM UNVANINDAN ÇOK RAHATSIZ OLMUŞ KENDİNE ORTAK ARIYOR"

Öztrak, CHP'den 'tek adam' çıkmayacağını ifade ederek, “Bizim genel başkanımız tarafsızlık yemini edip ondan sonra da partisinin kongrelerine katılmaz" diyerek şöyle devam etti:

"Anlaşılan Erdoğan, tek adam unvanından çok rahatsız olmuş kendine ortak arıyor. Bizden tek adam çıkmaz, bizim genel başkanımız Anayasa Mahkemesi’ne kendi istediği üyeyi ışınlamaz, bizim genel başkanımız TBMM’yi, milletvekillerini vesayet altına almaya kalkmaz. Bizim genel başkanımız seçim kaybettiğinde mızıkçılık hiç yapmaz. Bizim genel başkanımız tarafsızlık yemini edip ondan sonra da partisinin kongrelerine katılmaz. Bizim genel başkanımız önüne gelene terörist iftirası atmaz. Bizde tek adam yok, bizde adamcağız yok, bizde insan gibi insan var.

CHP, bu ülkenin sigortasıdır. Esnafın, çiftçinin, emekçinin, işsizin, emeklinin, apartman görevlilerin, evlere temizliğe gidenlerin sorunlarına sahip çıkıyoruz. Biz ülkemize halkımızın gözüyle bakıyoruz, sarayın gözüyle değil. Öyle görünüyor ki Erdoğan’ın geçtiğimiz haftaki darbe paranoyası sona ermiş, CHP paranoyası da yeniden başlamış."Gündem