CHP'li Seyit Torun: İmamoğlu’nu iktidarın aciz hesaplarına asla yedirmeyeceğiz

CHP'li Seyit Torun: İmamoğlu’nu iktidarın aciz hesaplarına asla yedirmeyeceğiz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na açılan davanın duruşması öncesi, “Siz bu kadar aciz, bu kadar çaresiz ve bu kadar korkaksınız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın yarınki duruşması öncesi iktidara seslendi.

Torun, “Hala sinsi hesaplar yapmaya devam ediyorsunuz. Bu kadar aciz, bu kadar çaresiz ve korkaksınız. Sakın ola yeni bir adaletsizlik yaşatmaya niyet etmeyin. Bu kara komedinin sona ermesini bekliyoruz. İmamoğlu’nu iktidarın aciz hesaplarına asla yedirmeyeceğiz” dedi.

‘UYKULARINIZIN KAÇTIĞINI BİLİYORUZ’

İmamoğlu hakkında açılan davayı “haksız” ve “hukuksuz” olarak niteleyen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, “İktidarın, İstanbul’u iki kez kaybetmeyi hala içine sindiremediğini biliyoruz. Her türlü baskıya rağmen, başkanımızın hizmetlerine engel olamadıkça, uykularının kaçtığını biliyoruz. Bu nedenle, başkanımızın önünü kesmek için hukuksuz davalardan medet umduklarını da iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP’li Torun’un açıklaması şu şekilde sürdü:

ACİZ, ÇARESİZ VE KORKAKSINIZ

Ama Sarayda oturanların da şunu bilmesini istiyoruz: Davaya bakan hakimi değiştirdiniz. ‘İmamoğlu’nu siyasi yasaklı hale getirin’ diye telkinlerde bulundunuz. Ve hala sinsi hesaplar yapmaya devam ediyorsunuz. İşte siz bu kadar aciz, bu kadar çaresiz ve bu kadar korkaksınız. Yaptığınız haksızlıklar tek tek ortaya çıktı. Ama sakın ola; İstanbul’a da ülkemize de yeni bir adaletsizlik yaşatmaya niyet etmeyin. Siz Ekrem İmamoğlu ile uğraşacağınıza, halk için çalışan belediyelerimizle uğraşacağınıza, gidin milletin dağ gibi biriken sorunlarını çözün.

KARA KOMEDİ SONA ERMELİ

Yarınki duruşmada, ülkemize yakışmayan bu kara komedinin sona ermesini bekliyoruz. Bu dava, kısa bir süre sonra, iktidarın utanç vesikalarından biri olarak tarihteki yerini alacak. Ve unutmayın ki biz: İstanbul halkının helal oylarıyla seçilen Ekrem İmamoğlu’nu iktidarın bu aciz hesaplarına asla ve asla yedirmeyeceğiz.”

Politika