CHP'li Torun'dan 'Muharrem İnce' yorumu: Bu sofrada herkese yer var

CHP'li Torun'dan 'Muharrem İnce' yorumu: Bu sofrada herkese yer var

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin sözleri sorulan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Elbette ki kendisinin belli değerlendirmeleri olacaktır. Biz saygı duyuyoruz zaten bizim ittifakımız belli. Ama biz bir Halil İbrahim sofrası açtık. Bu sofrada herkese yer var" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu.

İnce, Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamada “Günü geldiğinde Kemal Bey lehine çekilirim” demişti. İnce, dün de Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a "Seçim ikinci tura kesin kalacak. Diyelim ki Erdoğan’la ben kaldım. Kılıçdaroğlu’na verilen oylar bana gelir, ben kazanırım. Kılıçdaroğlu ile ben kalırsam, yine ben kazanırım" açıklaması yapmıştı.

İnce’nin bu açıklamaları sorulan Seyit Torun, "Onu milletimiz bilir. Sonuçta Sayın İnce Memleket Partisi'nin Genel Başkanı ve kendi yetkili kurullarından da cumhurbaşkanlığıyla ilgili adaylık yetkisi alarak ilan etti. Elbette ki kendisinin belli değerlendirmeleri olacaktır. Biz saygı duyuyoruz zaten bizim ittifakımız belli. Ama biz bir Halil İbrahim sofrası açtık. Bu sofrada herkese yer var" dedi.

Torun, şöyle devam etti:

"Bu sofrada herkesin bulunmasını, destek vermesini arzu ederiz. Meselenin ülke meselesi olduğunu, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında artık demokrasiyle taçlandırmamız gereken bir süreç olduğunu, bugün bu seçimin sadece Türkiye'nin değil, dünyanın izlediği bir seçim olduğunu, artık demokrasinin kazandığı bir seçim olması için her türlü katkıya ve desteğe ihtiyacımız var." (Kısa Dalga)