Mahkeme "128 milyar dolar nerede?" pankartını iade etti, CHP yeniden astı

Mahkeme "128 milyar dolar nerede?" pankartını iade etti, CHP yeniden astı

CHP Edirne İl Başkanlığı’nın “128 milyar dolar nerede” sorusuna yanıt arayan, ancak toplatılan pankartları, Edirne Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla iade edildi. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, pankartı yeniden astı. (GÖRÜNTÜLÜ)

CHP Edirne İl Başkanlığı’nın “128 milyar dolar nerede” sorusuna yanıt arayan, ancak toplatılan pankartları, Edirne Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla iade edildi. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Hukuksuzca toplatılan pankartlarımız CHP örgütüne emniyet güçleri tarafından teslim edildi” dedi ve “128 Milyar Dolar Nerede?” pankartını yeniden astı.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 18 Mayıs’ta il binasının dış cephesinde asılan ve güvenlik güçlerince sökülen “128 Milyar Dolar Nerede?” yazılı pankart ile ilgili hukuk mücadelesini kazandıklarını açıkladı. Pekcanlı, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“TÜRKİYE’YE EMSAL OLACAK KARAR”

“Birkaç ay önce ‘128 milyar dolar nerede?’ diyen pankartlarımız kaldırıldı. CHP örgütleri olarak hukuksuzluğa uğradık. Biz Edirne örgütü olarak bu işin peşini bırakmadık. Hukuksal mücadelemizi devam ettirdik ve sonunda Türkiye’ye emsal olacak bir karar Edirne’den çıktı. Edirne Sulh Ceza Hakimliğinin 18.05.2021 tarihli kararı ile hukuksuzca toplatılan pankartlarımız CHP örgütüne emniyet güçleri tarafından teslim edildi.”

“İKİ HUKUK MÜCADELESİ”

Pankart konusunda iki ayrı hukuk dışı uygulamaya maruz kaldıklarını dile getiren il başkanı Pekcanlı, şöyle devam etti:

“Biliyorsunuz iki hukuk mücadelesi verdik. Edirne Valiliği’nin Kovid-19 önlemleri kapsamında komedi gibi bir kararı vardı. Pankartımız bu önlem kapsamında da parti binamızdan sökülüp alınmıştı. Bize uygulanan işlemlerin aynısını diğer siyasi partilere yapılıp yapılmadığını da takip ettik. Maalesef Edirne Valiliği bu konuda sınıfta kaldı. Çünkü CHP’ye uyguladıkları 15 günlük pankart yasağını AK Parti’ye uygulayamadılar. Bunu da yaşadık bu süreçte. Biz bu pankartların hepsini teslim aldık, bugün itibariyle söküldüğü yerlere tekrar asacağız.”

Pekcanlı, açıklamanı ardından sökülen pankartı yeniden parti il binası dışına astı.

(GÖKHAN TUZLADAN / ANKA)

 Etiketler :