Cinsel saldırıyla suçlanan Dani Alves'in 9 yıl hapsi istendi

Cinsel saldırıyla suçlanan Dani Alves'in 9 yıl hapsi istendi
Geçen yıl başında bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan ve 10 aydır cezaevinde tutulan Brezilyalı futbolcu Dani Alves için savcılık 9 yıl hapis cezası talep etti.

Berselona'da eğlence merkezinde bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan ve 10 aydır cezaevinde olan Brezilyalı futbolcu Dani Alves için savcılık 9 yıl hapis istedi.

Mundo Deportivo'nun yer verdiği bilgilere göre; Alves olayında yeterli delil toplandığı için davayı açan Barselona Mahkemesi savcılığı, Brezilyalı oyuncu hakkında cinsel saldırıda bulunma suçundan 9 yıl hapis ve 150 bin Euro tazminat talep etti.

Geçen aylarda Goal.com'a röportaj veren ve tek pişmanlığının eşini aldatmak olduğunu ifade eden Alves, hakkındaki iddiaları reddetmişti

Savcılık ayrıca Alves'in cezasını tamamladıktan sonra 10 yıl boyunca adli gözetim altında tutulması ve söz konusu kadının bulunduğu yerlerin en az 1 kilometre uzağında olması yönünde tedbirler alınmasını istedi.

Olayın geçmişi

NTVSpor'un derlediği bilgilere göre; Barselona kentindeki bir diskotekte 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak'ta Meksika'dan Barselona'ya geldikten sonra gözaltına alınmış ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İfadelerini üç kez değiştiren, son olarak "cinsel ilişkiyi kabul ederek, eşine karşı sadakatsizliğini gizlemek ve eşini korumak için ilk ifadelerinde yalan söylediğini" belirten 39 yaşındaki Alves, bulunduğu Brains 1 Cezaevinden güvenlik gerekçesiyle 23 Ocak'ta Brains 2 Cezaevine nakledilmişti.

Alves'in manken eşi Joana Sanz da cinsel saldırı iddialarının ardından Brezilyalı futbolcudan ayrıldığını açıklamıştı.

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda oynayan Alves'in, cinsel saldırı suçlamasıyla Barselona'da tutuklanmasının ardından son olarak forma giydiği Meksika ekibi UNAM'daki sözleşmesi feshedilmişti. (Kısa Dalga)

Spor