Cübbeli Ahmet ekonomik krizi böyle savundu: "Her şeye zam geliyorsa senin de bu günaha bulaşma riskin azalıyor"

Cübbeli Ahmet ekonomik krizi böyle savundu: "Her şeye zam geliyorsa senin de bu günaha bulaşma riskin azalıyor"

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak anılan ve İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden olduğu bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, ekonomik krizi savunurken, ‘Günahlara eğilim çoğalıyor, imkan azalıyor, iyi bir şey” dedi ve “fahişe fiyatı”ndan örnek verdi!

Sık sık ayrımcı ifadeler kullanan, İsmailağa Cemaatinin önde gelen isimlerinden olduğu bilinen ve kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” lakabıyla anılan Ahmet Mahmut Ünlü, ekonomik krizi savunurken, ‘Günahlara eğilim çoğalıyor, imkan azalıyor, iyi bir şey” dedi ve “fahişe fiyatı”ndan örnek verdi.

YouTube’de bir kanalda zamları değerlendiren Ünlü, sosyal medyada da yoğun eleştirilere neden olan açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Ekonominin bozuk olması günahları çok günahları engelleyici bir şey. İçki pahalı, kumar pahalı, zina pahalı. Onlara da zam geliyordur herhalde. Fahişelerin fiyatından haberim yok… Herşeye zam geliyorsa senin de bu günaha bulaşma riskin azalıyor. Efendi çok okurdu bunu, 'Allah bir adamı koruyacaksa imkan vermez buldurmaz' derdi. Günahlara karşı eğilim çoğalıyor ama imkan azalıyor. Bu manada iyi bir şey." (Kısa Dalga)