Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş'a hakaretten ifade verdi: Bu kelimelerle diğer kelimeler yan yana getirilince...

Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş'a hakaretten ifade verdi: Bu kelimelerle diğer kelimeler yan yana getirilince...
Cübbeli Ahmet, "İHA, SİHA senin nerene girsin ya?" sözleri nedeniyle Mansur Yavaş'ın açtığı davada ifade verdi.

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılan dava kapsamında Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi.

İfade verdikten sonra basın mensuplarına bir açıklama yapan Ünlü, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimden önce bir konuşma yapmıştı. Bu konuşmasında, 'Anadolu gemisi şu anda İzmir'e geldi, 15'inde gemi gidecek. İHA ve SİHA'lar artık konuşulmayacak. Seçime mi gidiyoruz savaşa mı gidiyoruz belli değil' gibi ifadeler kullanmıştı. Bunun üzerine ben de yapmış olduğum bir konuşmada bunu tenkit mahiyetinde çok şaşırdığımı belirttim" dedi.

"Bu kelimelerle diğer kelimeler yan yana getirilince..."

Ünlü, "Bunu hakaret addederek dava açacağım demişti. Tebliğ geldi o tebliğ üzerine ifademizi verdik. Orada maksadımız Mansur Beye hakaret değil. Bu kelimelerle diğer kelimeler yan yana getirilince sanki Mansur Bey'e hakaret gibi anlaşılıyor" diye konuştu.

Ne olmuştu?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mayıs'taki genel seçim sürecinde yaptığı bir açıklamada, “14 Mayıs’ta bir seçime gidiyoruz. Ama televizyonlara baktığımızda seçime mi savaşa mı gidiyoruz belli değil? SİHA’lar, İHA’lar çıkmış seçim için konuşuluyor” demişti.

Ahmet Mahmut Ünlü ise Yavaş'a "İHA, SİHA senin nerene girsin ya? Senin nerene girdi yani... Niye rahatsız oluyorsun? Sivri yerinden mi rahatsız oluyorsun, bir yerine girecek diye mi korkuyorsun?" sözleriyle yanıt vermişti. (Kısa Dalga)

Gündem