Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi, Zafer Partisi'nden siyasete girdi

Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi, Zafer Partisi'nden siyasete girdi

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün kayınbiraderi Mustafa Arabul, Zafer Partisi'nden siyasete girdi.

Ümit Özdağ'ın Genel Başkanı Zafer Partisi, 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni geçtiğimiz günlerde düzenledi. Zafer Partisi Genel İdare Kurulu'nu oluşturan isimler belli olurken bu isimler arasında Mustafa Arabul ismi dikkat çekti. Gerçek Gündem'deki habere göre Mustafa Arabul, İsmailağa Cemaati'nin en önemli isimlerinden birisi ve medya yüzü olan Cübbeli Ahmet'in kayınbiraderi.
Mustafa Arabul Cübbeli Ahmet'in "dini nikahlı" yaşadığı Büşra Mihrimah Ünlü'nün kardeşi. Ancak Büşra Mihrimah Ünlü'nün gerçek adı Mehrican Arabul. 1992'de Mehrican Arabul'u kendisine 2. eş yapmak isteyen Cübbeli Ahmet bir ailevi kriz yaşamış ve Cübbeli Ahmet'in ilk eşi Mine Ünlü kendisinden boşanmak isteyince "Karı-koca gibi görünebilmek" için adını değiştiren Mehrican Arabul, adını ve soyadını mahkeme kararı ile Büşra Mihrimah Ünlü olarak değiştirmişti. Arabul aynı zamanda 2018 seçimlerinde AKP'den İstanbul 2.Bölge Milletvekili adayı olmuş bir isim.