Cumhurbaşkanlığı koruma polisi, mektup bırakıp intihar etti

Cumhurbaşkanlığı koruma polisi, mektup bırakıp intihar etti
Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında görevli polis memuru intihar etti.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında görevli polis memuru M.A.B.’nin bugün sabah saatlerinde ardında bir mektup bırakarak intihar ettiği öğrenildi.

OdaTV'nin haberine göre, ekip arkadaşları, M.A.B.’nin sabah göreve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine kaldığı eve gitti. Polisler, kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla eve girince polis memurunun cansız bedeniyle karşılaştı.

Evinde yaklaşık 4 aydır yalnız oturan koruma polisinin yanında silahla bulunduğu aktarılırken, M.A.B.’nin bir de mektup bıraktığı anlaşıldı. 28 yaşındaki M.A.B.’nin bıraktığı mektupta ise polis merkezinde baskı gördüğü satırları kaleme aldığı belirtildi. 

 Polis M.A.B’nin bulunan mektubunda şu ifadeler yer alıyordu: 

 “Personelini aşağılamak, tehdit etmek, meslekten etmek, küçük düşürmek, yalancı konumuna koymak en iyi yaptığınız iş olsa gerek. Her insanın bir gururu vardır ve ben o lafları kaldıramadım. Evet C.B. ve A.Ö. bina tesis ve kapılar size ait. Keşke yukarıda yazdıklarım yerine biraz da personele iyi davranıp hal hatır sormayı onları anlamayı deneseydiniz. Cenazeme M. Y. komiserim hariç hiçbir rütbenin gelmesini istemiyorum.”Gündem