Davutoğlu: "2002'deki AK Parti olsa Bahçeli 'kapatalım' der, Erdoğan'ı 'terörist ilan ederdi"

Davutoğlu: "2002'deki AK Parti olsa Bahçeli 'kapatalım' der, Erdoğan'ı 'terörist ilan ederdi"
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: "2002’nin AK Partisi, bugün olsa, Bahçeli 'kapatalım' der Erdoğan gayri milli ve terörist ilan eder. Böyle demiyorlarsa bir tek sebepten dolayıdır: Çünkü bugün fiilen AK Parti kapatılmıştır."

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Dünya’da kendi kendisine kayyım atayan ilk iktidar partisi AK Parti olmuştur. Kayyımın keyfi yerinde, her gün talimatlar yağdırıyor. Arada bir hesap vermeye gidiyor. Buradan AK Partili kardeşlerime açıkça sesleniyorum, AK Parti bu kayyım düzeniyle devam ederse sonunda bir AK Parti kalmayacak. Zaten 2002’deki AK Parti’den eser kalmamıştır. 2002’nin AK Partisi, bugün olsa, Bahçeli 'kapatalım' der Erdoğan gayri milli ve terörist ilan eder. Böyle demiyorlarsa bir tek sebepten dolayıdır: Çünkü bugün fiilen AK Parti kapatılmıştır" dedi.

Davutoğlu parti genel merkezinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenen Davutoğlu “Erdoğan bir yol ayrımındadır. Ya kendisini ülkenin, devletin ve AK Parti’nin ev sahibi ve efendisi gören bu bölücü ve kindar akla iktidarın anahtarını teslim edecektir ya da Türkiye’nin tekrar bir hukuk devleti ve demokrasi olması için adım atacaktır” dedi.

Davutoğlu özetle şunları söyledi:

'AK PARTİ KAPATILMIŞTIR': Kafayı kapatmaya takmışlar. Ancak buna biz şaşırmıyoruz. Çünkü, kendilerine yüzde elli oyla teslim ettiğimiz iktidarı götürüp Türkiye’nin yarısında olmayan bir kayyıma teslim etmenin sonucudur bu. Dünya’da kendi kendisine kayyım atayan ilk iktidar partisi AK Parti olmuştur. Kayyımın keyfi yerinde, her gün talimatlar yağdırıyor. Arada bir hesap vermeye gidiyor. Buradan AK Partili kardeşlerime açıkça sesleniyorum, AK Parti bu kayyım düzeniyle devam ederse sonunda bir AK Parti kalmayacak. Zaten 2002’deki AK Parti’den eser kalmamıştır. 2002’nin AK Partisi, bugün olsa, Bahçeli kapatalım der Erdoğan gayri milli ve terörist ilan eder. Böyle demiyorlarsa bir tek sebepten dolayıdır: Çünkü bugün fiilen AK Parti kapatılmıştır. Bugün AK Parti tabelası yazan partinin 2002’deki AK Parti ile zerre alakası yoktur.

YARGITAY ATAMA İSTASYONU OLDU: Adalet alanında, yerleşik kurallar ve gelenekler bypass edilerek Yargıtay üyeliğine atanan Cumhuriyet Başsavcısı bu kurumda herhangi bir hizmette bulunmadan Anayasa Mahkemesine de atanmış ve yargı sisteminin ana kurumu olan Yargıtay bir atama istasyonu haline dönüştürülmüştür.

AZ GÖRÜLEN PİŞKİNLİK: Ekonomi alanında, ülkemizde dünyanın 17 katı faiz uygulaması sürerken Cumhurbaşkanı sanki bu süreçte hiçbir yetkisi ve sorumluluğu yokmuş gibi yüksek faize karşı olduğunu ifade etmeye devam ederek siyasette az görülen bir pişkinlik sergilemeyi sürdürmüştür.

SİYASİ ETİK AYMAZLIĞI: Sağlık alanında hem aşı temini hem de aşının yapılması süreçlerinde tam bir yönetim kaosu ve siyasi etik aymazlığı yaşanmıştır.

SUÇ ORTAKLIĞI: Bahçeli ve Perinçek AK Parti ve Erdoğan’ı ‘suç ortaklığına’ davet etmektedir. Erdoğan ve AK Parti bir yol ayrımındadır. Eğer bu suç ortaklığını kabul ederlerse bu eski Türkiye artıkları ilk fırsatını buldukları anda en büyük darbeyi Erdoğan’a vuracaklarından emin olabilirsiniz.

TWİTTER'DAN LAF SOKASINIZ DİYE Mİ ATANDINIZ BAKANLIĞA: Siz bakanlık yapmak yerine twitter’dan birbirinize laf sokasınız diye mi atandınız o makamlara! Bir İçişleri bir gün tweet atar açıkça kendisine imtiyaz ister, diğer gün başka bir tweet atar kendisini polis, savcı ve yetmez hakim yerine koyup ahkam keser. Beyler, kendinize gelin kendinize. Tamam anladık ağır bir cehalet ve ciddiyetsizlik içerisindesiniz. Ne çapınız ne ahlakınız ne de liyakatiniz o makamları taşımıyor. Ama bu ülkeyi ateş yerine çevirmenize müsaade edilemez, etmeyeceğiz.

YOL AYRIMI: Sn. Erdoğan bir yol ayrımındadır. Ya kendisini ülkenin, devletin ve AK Parti’nin ev sahibi ve efendisi gören bu bölücü ve kindar akla iktidarın anahtarını teslim edecektir ya da Türkiye’nin tekrar bir hukuk devleti ve demokrasi olması için adım atacaktır. Bir gün reform çağrısı yapıp ertesi gün gazetecilere ve siyasilere yapılan silahlı saldırılara sessiz kalarak bu iş yürümez. Bugün itibariyle başka bir tercih imkanı kalmamıştır.

DARBE ARIYORLARSA: İlla darbe arıyorlarsa iki tane darbe oldu bu ülkede son iki yılda, onların faillerinin peşine düşsünler. Birincisini Erdoğan’ın damadı, ikincisini de ortağı Bahçeli yaptı. Damat ekonomiye darbe yaptı. Ülkeyi yangın yerine çevirdi. Bütün mutfaklar yanıyor, esnaf yanıyor, çiftçi yanıyor, tüccar yanıyor; sonra da Erdoğan affıyla kaçtı gitti. Siyasette darbeyi ortağı yaptı. Ülke nefes alamıyor. Bu ülkeye bu ikisinden daha büyük darbe vuran kimse olmadı.

CAHİLİYYE LOBİSİ: Erdoğan ne zaman faiz lobisi dese biz anlıyor ki faizler artacak, zam yağmuru devam edecek. Ama siz bırakın bunların faiz lobisi boş laflarını, bunlardan daha büyük bir faiz lobisi yok zaten dünyada. Ben size Türkiye’deki en büyük lobiyi söyleyeyim. Bu iktidar eliyle işletilmektedir. Sabah akşam ona buna küfür eder. Sabah akşam onu hain bunu iş birlikçi ilan eder. Fanatik bir şekilde akıl, liyakat ve ahlak görünce kontrolü kaybeder, saldırganlaşır. Bu ne lobinin ismi nedir biliyor musunuz? Cahiliye lobisi! Evet bugün bu iktidarın dönüştüğü şeyin ismi cahiliye lobisidir."

 Gündem