Koalisyon görüşmelerinde neler oldu? Davutoğlu: "Bahçeli, Erdoğan'a hakaret ederken onu ben durdurdum"

Koalisyon görüşmelerinde neler oldu? Davutoğlu: "Bahçeli, Erdoğan'a hakaret ederken onu ben durdurdum"
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanı iken girdikleri 7 Haziran seçimlerinde yürüttüğü koalisyon görüşmelerine ilişkin Bahçeli'nin "Söylediklerini açıklamış olsaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı" sözlerine yanıt verdi: "Bahçeli, Erdoğan’a o görüşmede hakaret ederken onu durduran bendim."

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Konya'da Çumra İlçe Başkanlığı'nın açılışında konuştu. AKP Genel Başkanı iken girdikleri 7 Haziran seçimlerinde yürüttüğü koalisyon görüşmelerine ilişkin MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "bize geldiğinde söylediklerini açıklamış olsaydık insan içine çıkacak hali kalmazdı" sözlerine sert tepki gösteren özetle şunları söyledi:

TIKLAYIN / MHP’nin iddiası: “Davutoğlu MHP-AKP koalisyonu yerine çözüm sürecini tercih etti”

"En ağık hakaretleri yaptığı Erdoğan'la beraber"

"Sayın Bahçeli bizim yaptığımız koalisyon görüşmelerinden bahsediyor. Biz Hoca Ahmet Yesevi’nin ahlakıyla ahlaklandık. Ama Sayın Bahçeli dün yalancı dediği Erdoğan ile bugün beraber. Dün en ağır hakaretleri yaptığı Erdoğan ile bugün beraber. Biz milletin hukukunu takip ederiz, ama kimseye hakaret etmeyiz. O görüşmelerde söylediklerimize de oradaki herkes şahittir. Sayın Bahçeli Sayın Erdoğan’a o görüşmede hakaret ederken onu durduran, ‘Ben burada Cumhurbaşkanının hukukunu zedeletmem’ diyen de bendim. Hiçbir şekilde, hiçbir dönemde halkıma da halkımın vicdanında da yalan söylemedim, söylemem de.”

"Çiftçi, esnaf kan ağlıyor"

“Çiftçilerimiz, esnafımız, işçimiz kan ağlıyor. Biz çiftçimize, esnafımıza, işçimize kan ağlatırken 3-5 ihale baronuna bu memleketin kaynaklarını dağıtanları engellemek için yol çıktık. Çiftçilerimizle dertleşeceğim bugün esasen. Geçen sene alım fiyatları yüzde 16,8 arttı. Ama gübre, tohum gibi maddeler yüzde 35 arttı. Şimdi on gün içinde gübreye 13 tekrar zam geldi.   Tohum sadaka vermiyorsunuz ey Erdoğan, çiftçinin alın terini verin. " (ANKA)

Gündem