Defne Joy Foster'ın annesinden Hıncal Uluç açıklaması: Kızımı bir kez daha öldürmüştü

Defne Joy Foster'ın annesinden Hıncal Uluç açıklaması: Kızımı bir kez daha öldürmüştü
Hıncal Uluç'un ölümünün ardından gazeteci Mustafa Hoş'a konuşan Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, "Defne onu kapıda bekliyor. Zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü" dedi.

Defne Joy Foster 2 Şubat 2011'de Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Altan'ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti.

Hıncal Uluç, Defne Joy Foster'ın ölümünün ardından kaleme aldığı cinsiyetçi köşe yazısında Foster için "Defne'nin ölümü tipik bir 'Su testisi, su yolunda kırıldı' olayıdır" demişti.

Hıncal Uluç'un ölümünün ardından Defne Joy Foster hakkında sözler sosyal medyada gündem oldu. Gazeteci Mustafa Hoş da Uluç'un ölümünün ardından anne Hatice Foster'la konuştu. Mustafa Hoş'un paylaşımı şöyle:

Onu kapıda bekliyor

"Hıncal Oluç’un ölümüyle büyük bir çoğunluk onun Defne Joy Foster zalimliğini hatırladı. Defne Joy Foster’in annesi Hatice Foster ile görüştüm ve duygularını sordum. Hatice Foster; 'Defne onu kapıda bekliyor. Zalim ve korkunç biriydi. Kızımı bir kez daha öldürmüştü. Cenazesinde imam ‘Merhumu nasıl bilirdiniz?’ diye sorunca 'Kötü biriydi' diye bağırmak istiyorum. ‘Hakkınızı helal ediyor musunuz’ dediğinde de ‘Etmiyorum’ diye haykırmak istiyorum. Sosyal medyada yazılanları okudukça ağlıyorum. Benim yavrumu öldürdüler. Kızımı ne güzel anıyorlar. Hıncal zalimine de hakkını veriyorlar. Herkese tek tek teşekkür ediyorum' ifadelerini kullandı."

Gündem