Demirtaş'tan muhalefete çağrı: 'Ortak aday çıkarın sonra seçime kadar susup evinizde oturun'

Demirtaş'tan muhalefete çağrı: 'Ortak aday çıkarın sonra seçime kadar susup evinizde oturun'

Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden muhalefet patilerine seslenerek, "Tüm muhalefet, uzlaşmayla ortak aday çıkarın, sonra hepiniz seçime kadar susup evde oturun" çağrısında bulundu.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden seçime yönelik muhalefete çağrıda bulundu.

Demirtaş çağrısında, "Tüm muhalefet, uzlaşmayla ortak aday çıkarın, sonra hepiniz seçime kadar susup evde oturun. Bu halk seçimi kazanır, mazbatayı da götürür, yeni Cumhurbaşkanına evinde verir. Gerilmeye, panik yapmaya gerek yok, kazanacağız" ifadelerini kullandı.

'Halk seçimi kazanmış durumda ama kaybetmemek için siyasetçileri ikna etmeye çalışıyor'

Demirtaş'ın söz konusu paylaşımları şöyle:

"Normalde, seçim kazanmak için siyasetçiler halkı ikna etmeye çalışır. Bizdeyse halk seçimi kazanmış durumda ama kaybetmemek için siyasetçileri ikna etmeye çalışıyor. Samimi bir çağrı yapmak istiyorum: Tüm muhalefet, uzlaşmayla ortak aday çıkarın, sonra hepiniz seçime kadar susup evde oturun. Bu halk seçimi kazanır, mazbatayı da götürür, yeni Cumhurbaşkanına evinde verir. Gerilmeye, panik yapmaya gerek yok, kazanacağız."