'Deniz Baykal CHP'den istifa edecek' iddiasına oğlu yanıt verdi

'Deniz Baykal CHP'den istifa edecek' iddiasına oğlu yanıt verdi
eniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal, "Babam, kendisi CHP’den istifa etmeyi asla düşünmüyor, herkese de sakın istifa etmeyin diye telkinde bulunuyor" dedi.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, sosyal medyadan CHP’den istifa ettiğini duyurmuştu. Deniz Baykal’a yakın isimlerden biri olan Bizim TV’nin imtiyaz sahibi Gazeteci Şaban Sevinç, katıldığı bir TV programında Baykal’ın istifa edebileceğini ileri sürmüştü. Deniz Baykal’ın oğlu Ataç Baykal, istifa iddiası hakkında Bizim TV’ye konuştu. Ataç Baykal,
şunları söyledi:

“Babam ile konuştum. Aslı’nın CHP üyeliğinden istifasını kendisi ile konuşmadığını, hatta istifa ettikten sonra haber verdiğini söyledi. Aslı’nın istifası Deniz Baykal ve ailesini bağlayıcı bir görüşün sonucu alınmış bir karar değildir. Babam, kendisi CHP’den istifa etmeyi asla düşünmüyor, herkese de sakın istifa etmeyin diye telkinde bulunuyor. Aslı’nın istifası için babam, ‘Bana bu bildirildi, oturup konuşalım diye önceden sorulmadı’ dedi.

Ben Aslı’nın CHP üyesi bile olduğunu bilmiyordum. Bu tartışmalar üzerine üye olduğunu öğrendim. Devlet memuru olmasaydım ben bugün CHP’ye üye olurdum."

Gündem